Yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Yılbaşında sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak?

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Yılbaşında sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak?

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı, kaç gün yasak olacak gibi sorular son günlerde sıklıkla sorulmaya başlandı.Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre yılbaşında kaç gün sokağa çıkma yasağı olacak yılbaşı tatili kaç gün olacak tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Yılbaşında dört gün yasak olacak söylentileri günden güne yayılıyor peki yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı kaç gün yasak uygulanacak koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı yılbaşında da devam edecek mi?

31 Aralık yani 2020 yılının son günü Perşembe gününe denk geliyor buna istinaden ertesi gün yani 1 Ocak cuma günü her yıl olduğu gibi yeni yıl tatili olacak.Ardından gelen hafta sonu iki gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak olursa yılbaşı tatili otomatik olarak dört güne tamamlanmış olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuyla ilgili sorulan soruların yanıtlarını verdi konuyla ilgili merak edilen gerekli açıklamayı yaptı.

Fahrettin Koca yılbaşında 4 gün kısıtlama olacak mı sorusunun yanıtını verdi;

Yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalar yaptı.

Fahrettin Koca Yılbaşında 4 gün kısıtlama olacak mı sorusunu yanıtlayan yılbaşı gecesi dahil olmak üzere yılbaşı gecesi de kısıtlamaya tabi diyerek sorulan soruların yanıtlarını verdi.

Ayrıca öte yandan İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen Sokağa çıkma kısıtlamaları konulu genelgede hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00’dan pazartesi 05.00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı belirtilmişti. Yılbaşı gecesi dahil olmak üzere yılbaşı gecesi de kısıtlamaya tabi.

Fahrettin Koca ün sayısının artıp artmama durumu gelecek hafta sonuçları ve salgının seyri yeni bir tedbir kısıtlamayı daha fazla genişletebilir miyiz, gün sayısını 4 güne çıkarabilir miyiz bunu gelecek haftaki sonuçlar belirleyecektir diyerek açıklamasını bitirdi.Hakkımızda her şeyin hayırlısı olsun gerekiyorsa 4 gün evde kalırız yeter ki sonuç iyi olsun tüm Türk vatandaşının getirilen bu kısıtlamalara gölünden uyacağını düşünüyoruz.

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.