Yatarken Okunacak Dualar Nelerdir?

Yatarken Okunacak Dua Nedir?

Yatarken okunması tavsiye edilen bir dua paylaşmak istiyoruz sizlerle.Aşağıdaki duayı yatarken okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz.Yatarken ayrıca okunması tavsiye edilen dualar vardır bu dualar arasında mutlaka Amenerrasulü olmalıdır kendiniz ve çocuklarınıza Amenerrasulü duasını yatarken her gece okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Kuran’ı kerim okumayı biliyorsanız her gece yatsı namazının arkasından Yasin şerif okumanın fazileti de çok büyüktür.Ayrıca yine Kuran’ı Kerim de yer alan Mülk süresini okumak güzel olur.Son olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi Amenerrasulü duası okunmalıdır.

Ayrıca yine yatmadan önce yatağınıza girdiğinizde Nasr süresi ile Felak süresinin okunması tavsiye edilir.Okumayı alışkanlık haline getirip her gece yatmadan önce okuyacağımız bu dua ve süreler gece boyunca her türlü kötülükten ve felaketten bizleri koruyacaktır.

Yatmadan önce okunacak dua;

Bi’smike’llahümme emütu ve ehya, Alla-hümme eslemtü nefsi ileyke ve veccehtü vechi ileyke ve fevvaztü emri ileyke ve-elce’tü zahri ileyke rağbeten ve rahbeten ileyke la melcee vela mencee minke illa ileyke amentü bi-kitabike ellezi enzelte ve nebiyyike’llezi erselte.

Yatarken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Ey Allah’ım! Senin isminle ölür ve Senin isminle dirilirim. (Uyurum ve uyanırım). Allah’ım! Kendimi Sana teslim ettim, yüzümü Sana çevirdim, işimi Sana ısmarladım, Sana itimat ettim, Seni dilerim ve Senden korkarım, Senden başka sığınacak, Senden başka kurtaracak yoktur.

Kurtarmak ve himaye etmek ancak Sana aittir. Allah’ım! İndirdiğin kitabına inandım ve gönderdiğin Peygamberine iman ettim.Amin.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.