Virüse Karşı Ada çayı ve Ebegümeci Gargarasının Faydaları Nelerdir Ada Çayı ve Ebegümeci Gargarası Nasıl Hazırlanır?

Virüse Karşı Ada çayı ve Ebegümeci Gargarasının Faydaları Nelerdir Ada Çayı ve Ebegümeci Gargarası Nasıl Hazırlanır?Ada çayı gargarası tarifi nasıl yapılır?

Soğuk kış günleri içerisinde bulunduğumuz aylar içerisindeyiz hasta olmayı beklemeden sağlıklı bitkisel ürünler ile fırsat buldukça bitkisel çaylar hazırlayarak bağışıklık sistemimizin güçlenmesine yardımcı olabiliriz.

Bu salgın hastalıktan korunmak için öncelikle maske kullanımına ve temizlik kuralların uymamız gerekiyor. Bunun yanı sıra dikkat etmemiz gereken şey kötü alışkanlılardan vazgeçmek sigara kullanmamak boğaz kuruluğunu önlemek için sık sık sıvı tüketmek gerekmektedir.

Koronavirüse karşı mücadelemizi sürdürürken dikkat etmememiz gereken tüm ayrıntılara dikkat ederek ayrıca ada çayı ve ebegümeci ile hazırlayacağımız bu gargara ile sık sık gargara yaparak kendimizi koruyabiliriz. Bu mücadelede öncelikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına kesinlikle uymamız gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyoruz.Son günlerde doğal bitkisel çaylar hakkında oldukça bilgi sahibi oluyoruz özellikle evlerimiz neredeyse küçük bir aktar dükkanına dönüştü.Mutfağınızda ayırdığınız bu köşeye ebegümeci ve ada çayını eklemeyi unutmayın bu zor günlerde koronavirüs illetinden korunmak için bu bitkisel ürünlere çok ihtiyacımız olacak gibi görünüyor.

Ada çayı ve ebegümeci gargarası hazırlanışı;

İlk olarak bir veya iki tutam kadar ada çayı alın yine aynı miktarda ebegümeci alın bir bardak sıcak suyun içerisine koyun güzelce karıştırın ve kaynatın 5 dakika kadar kaynatmanız yeterli olacaktır daha sonra ılık olarak gargara yapın ara sıra bir aç yudum içebilirsiniz herhangi bir yan etkisi olmayacaktır tamamen doğal bir yöntem sizlerde gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz.

Hazırladığınız karışımı soğuduktan sonra süzün sık sık gargara yapın ara sıra yudumlayın.Karışımı günlük olarak taze hazırlayın taze taze uygulanması çok daha etkili ve sağlıklı olacaktır.

Ada çayı ve ebegümeci ile hazırlanan gargara sayesinde boğazdaki kuruluk geçecektir ayrıca burnunuza da çekebilir bir iki damla damlatabilirsiniz burun mukozasının da temizlenmesini sağlayacaktır.Sağlıklı tavsiyeleri uygulayarak her türlü sağlık probleminin önüne geçebilirsiniz. Adaçayı ve ebegümeci ile hazırlanan bu bitkisel gargara tarifini denemenizi tavsiye ediyoruz sağlıklı günler dileriz.

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.