Üç Ayların Başlangıcı Ne Zaman 2020 Üç Aylar Ne Zaman Başlıyor

Üç Ayların Başlangıcı Ne Zaman 2020 Regaip Kandili Tarihi

Üç ayların başlangıç tarihi Diyanet işlerinin yaptığı açıklama ile belli oldu.Üç aylar Recep ayı ile başlayacak Şaban ayı ve sonrasında gelen Ramazan ayı ile sona erecek.Ramazan ayının sonunda Ramazan bayramı idrak edilecek.Müslümanlar için büyük önemi olan üç ayların başlangıç tarihi ile bitiş tarihi hakkında merak edilen tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Üç aylar bu yıl 25 şubat salı günü başlayacak yani 25 şubat 2020 salı günü Recep ayının ilk günü olarak açıklandı.Recep ayı içerisinde idrak edilecek olan regaip kandili ise 27 şubat perşembe günü idrak edilecek.Mübarek üç ayların başlangıcının tüm Müslüman alemine ve Ülkemize hayır getirmesini diliyoruz üç aylarımız mübarek olsun.Allah hakkı ile üç ayları idrak etmemizi Recep,Şaban ve Ramazan aylarını en iyi şekilde maneviyatımızı güçlendirerek geçirmemizi nasip eylesin inşallah.

25 Şubat salı günü Recep ayının ilk günü

25 Mart 2020 tarihi Şaban ayının ilk günü 11 ayın sultanı Ramazan ayının başlangıcı ise 24 Nisan tarihlerine denk geliyor.

Ayrıca 2020 yılının mübarek kandil günleri ve tarihleri aşağıdaki gibidir.

Regaip Kandili 27 Şubat 2020

Miraç Kandili 21 Mart 2020

Berat Kandili 7 Nisan 2020

Kadir Gecesi 19 Mayıs 2020 tarihlerinde idrak edilecek.

Regaip kandili Recep ayının ilk cuma gecesine denk gelir.Ayrıca Recep ayının içerisinde 27. gecesi idrak edilen Miraç kandili yer almaktadır.

Üç ayların başlangıcını bilmek yakın çevremize bildirmek Müslümanlık vazifelerimizdendir.Bu Mübarek günleri en iyi şekilde değerlendirmek için oruç tutmak tutulmasını tavsiye etmek güzel bir davranış olur.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.