Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bütün bir yıl çalıştınız ve artık tatil zamanı geldi peki tatile gitmek için nasıl bir hazırlık yapmanız gerekiyor.Yanınıza gereksiz eşyaları almaktan kaçının kullanmayacağınız eşyaları hiç boş yere kendinize yük etmeyin.Tatile çıkmadan önce tüm hazırlıkların tamamlanması gerekir.Tatil için nasıl hazırlanmak gerekir tatile çıkarken yanımıza neler almamız gerekir merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.Tatile çıkmadan önce valizinize neler koyacağınıza karar vermelisiniz.

Valiz hazırlamaya bir hafta öncesinden başlamanız sizin için iyi olacaktır.

Tatil planı yapmaya başladıktan sonra mutlaka bir liste hazırlayın.Yanınıza almanız gereken ihtiyaçlarınızın listesini çıkartın.Tatile giderken yanınızda götüreceğiniz giysilerin ve diğer tüm ihtiyaçların bir listesini çıkartın.

Tatil listesinin ilk sırasında yer alması gereken ihtiyaçlar arasında şunlar geliyor.

Kullandığınız ilaçlar,diş macunu,diş fırçası,şampuan,güneş kremi ve nemlendirici kremler.Çamaşır,plaj kıyafetleriniz mayo,şort,terlik ve varsa bu eşyaların tümünün yedekleri.Ayrıca plaj dışında kullanmanız gereken tüm eşyaların listesini yapın.Sizin için ön planda olan tüm ihtiyaçların listesini hazırladıktan sonra gerekli olan malzemeleri valizinize yerleştirmeye başlayabilirsiniz.

Otele gidiyor olsanız bile yanınıza mutlaka küçük bir el havlusu koymalısınız.Yanınıza tatilde giyeceğiniz giysilere uygun ayakkabı almayı unutmayın.Eksikleri görmek için hazırlık yapmaya bir hafta öncesinden başlamak gerekir son günlere bırakılan tatil hazırlığı yanınıza almanız gereken bir çok şeyi unutmanıza neden olacaktır.

Tatile gitme heyecanıyla hazırlanan valizlerde genellikle kullanılmayan gereksiz birçok eşya olur ve hiç kullanılmadan geriye döner gittiği gibi.Bu nedenle kendinize süre verin hazırladığınız valizi kontrol etmek için bir hafta öncesinden başlayın ki sonrasında gerekli gereksiz tüm ihtiyaçları görebilesiniz.

Tatile çıkmadan önce aracınızın kontrollerini mutlaka yaptırın eksiklerini tamamlayın temizliğini yapın uzun bir yolculuk olacağı için aracınızın tüm bakım ve onarımlarının yapılmış olması gerekmektedir.

Ayrıca hava durumunu takip edin gideceğiniz gün gittiğiniz günler bulunacağınız yerdeki hava durumunu takip edin.Gerçi erken rezervasyon durumunda bu nasıl bir etki yapar bilinmez şansınıza kalmış diyelim artık.

Aracınızda mutlaka bir ilk yardım çantası bulundurun.Yanınıza almanız gereken ilaç,krem,parfüm,diş macunu,diş fırçası,el kremi,güneş kremi gibi ürünleri kolayca bulabilmek için ayrı bir çantaya koyun.

Evde yapılması gereken son kontrolleri yapın mümkünse evinize ara sıra gelip gidecek bir yakınız olması çok iyi olacaktır tatil dönüşü olmadık bir sürprizle karşılaşmamak için ara sıra evinizi kontrol etmesi için.

Evcil hayvanlarınız varsa onların bakımını üstlenecek bir yakın yada komşu bulmalısınız.Kapı ve pencerelerinizi kontrol edip tatil için evinizden gönül rahatlığı ile ayrılabilirsiniz.İyi tatiller 🙂

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.