Stres Ve Yorgunluktan Kurtulma Yolları

Stres Ve Yorgunluktan Kurtulma Yolları

Kendinizi çok yorgun ve halsiz mi hissediyorsunuz? İçinizden bir şey yapmak gelmiyor her anınız sinir ve stres içerisinde mi geçiyor.İş hayatında bunalım takılıyor aile yaşantınızda gergin anları çok sık yaşıyorsanız bu durumdan kurtulmanın yollarını araştırmanın vakti gelmiş geçiyor diyebiliriz.Özellikle çevrenizdeki yakın iş arkadaşlarınız ve ailenizden bu gibi sıkıntılarınız olduğuna dair yorumları sık sık duyuyorsanız mutlaka kendinizi toparlamanız gerektiğine karar vermelisiniz.

Yaşadığınız stres ve yorgunluk geçici olmuyor günden güne artıyor ve siz bu durumdan rahatsızsanız kontrolü ele geçirmeniz gerektiğini de anlamış olmanız gerekir.Bu durum un sadece sizin başınıza gelmediğini kabul etmekle başlayabilirsiniz kendinizi toparlamaya.

Stres ve yorgunluktan kurtulmak için yapmanız gereken pratik çözüm önerileri…

Hayatınızda ki değerleri fark edin anın farkına varmaya çalışın.Keyif aldığınız şeyleri yapmaya çalışın kısa yürüyüşler kendinize ayıracağınız değerli zamanları mutlaka sevdiğiniz şeyleri yaparak geçirmeye çalışın örneğin kitap okumak,bulmaca çözmek müzik dinlemek gibi.

Yorgunluk geçicidir genellikle dinlenerek biraz uyuyarak bu durumdan kurtulmanız kolay olur.Fakat yorgunluk ve stres bir arada olduğu zaman uyumak mümkün olmayabilir bu nedenle yorgunluktan önce stresten uzak durmayı deneyin.
Aşırı kafein içeren içeceklerden uzak durmaya çalışın aynı zamanda gün içerisinde bol su tüketmeye çalışın.

Güne başlarken mutlaka ılık limonlu bir bardak su ile başlayın.

İÇeceğiniz bir bardak ılık limonlu su vücudunuzun bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olacaktır aynı zamanda vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur.Hafta için beş gün boyunca ılık limonlu su ile güne başlayın hafta sonu bu işleme ara verin.

Yeni haftaya yine aynı şekilde limonlu su içerek başlayın ve farkı fark edin. Kahvaltı yaptıktan sonra bir fincan Türk kahvesi sizi daha zinde ve dinç tutacaktır aynı zamanda stres ve yorgunlu hissinden uzaklaştıracaktır.

Spor her zaman her yaşta çok önemlidir yaşınız kaç olursa olsun stres ve yorgunluktan uzak durmak istiyorsanız mutlaka her gün spor yapın.Gece düzenli uyumaya çalışın 8 saat uyku yetişkin bir insan için yeterli olacaktır.Doğal ortamlarda bulunmaya çalışın doğa yürüyüşleri temiz hava size iyi gelecektir.Yorgunluk ve stresten kurtulmak için önerileri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz bu durumda sıkıntılı günler geçirmekten kısa zamanda kurtulmanız mümkün olacaktır.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.