Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?Yeni normalleşme ne zaman başlıyor?

Tam kapanma sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?Kısıtlamalar bitecek mi normalleşme ne zaman başlayacak?

Corona virüs tedbirleri nedeniyle 29 Nisan perşembe günü saat akşam saat 19.00 da sokağa çıkma yasağı başladı bu nedenle Ülkemiz de 81 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı ne zaman hangi tarihte bitecek sorusu tüm vatandaşların merak onusu oldu.Alınan bazı duyumlar 17 mayıs tarihi itibariyle 18 mayıs ile 19 mayıs günlerinde yasağın devam edeceği yönündeydi bu duyumlar vatandaşların kafasında soru işareti oluşturdu.Merakla açıklamaları takip eden vatandaşlar en yapılacak olan açıklamayı merakla bekliyorlar.

2021 yılı Ramazan ayının ikinci yarısını ve bayramı kapsayan tam kapanma ne zaman sona erecek sorusunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

İşte konuyla ilgili merak edilen soruların yanıtları;

Ramazan ayının ikinci yarısında başlayan yasakların ne zaman sona ereceği sorusu vatandaşın kafasında cevap bekleyen sorunun yanıtı.

Tüm vatandaşların aklında sokağa çıkabilmenin ne zaman serbest olacağı sorusu var. Tam kapanma ile birlikte korona vaka sayılarında  neyse ki düşüş yaşandı çok şükür. Alınan tedbirler doğrultusunda yasaklara uyan vatandaşlar yasağın biteceği günü iple çekmeye başladılar.

Tam kapanma ne zaman bitiyor?

Bunun yanı sıra ayrıca ek olarak vakaların gün geçtikçe daha da düşmesi beklenmekte. Ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağı Ramazan bayramının sonunda bitecek.

29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayan sokğa çıkma yasağı 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek Allah’ın izniyle.Hafta sonlarını da kapsayan yasak bitimiyle vatandaşlar biraz olsun rahat bir nefes almayı planlıyorlar.

Koronavirüsle mücadele kapsamında Ülkemiz’de uygulanan tam kapanma ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. 17 gün gerçekleştirilen tam kapanma süresinin uzatılıp uzatılmayacağı merak konusu olmuştu.

Buna istinaden konuyla ilgili bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yasağın 17 Mayıs pazartesi günü saat 05’de biteceğini açıkladı.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.