Sigara Bırakmak İçin Yapılması Gerekenler.Kısa Sürede Sigara Nasıl Bırakılır?

Sigara Bırakmak İçin Yapılması Gerekenler.Kısa Sürede Sigara Nasıl Bırakılır Sigara Bırakmanın Püf Noktaları.Sigara Bırakmak İçin İnanılmaz Öneriler.

Merhaba sevgili takipçilerimiz sitemizde yine birbirinden önemli konulara er vermeye devam ediyoruz.

İşte bu konulardan bir tanesi sigarayı nasıl bırakırım sigara nasıl bırakılır cevabı yazımızda sizlerle.

İnanılmaz hızlı bir şekilde sigara bırakmak istiyorsanız işte size müthiş tavsiyeler.Bu tavsiyeleri itinayla yerine getirirseniz hayatınızı zorlaştıran yaşam kalitenizi düşüren sigara illetinden kısa sürede kurtulmanız mümkün olacak kesinlikle buna inanın.

1.İlk olarak sigaranın zararlarının bilincine vararak sigarayı bırakmaya karar vermelisiniz.Kesinlikle istikrarlı,kararlı ve sabırlı olmalısınız.Sonucun sizin için ne kadar iyi olacağını düşünürseniz sabretmeye değecek göreceksiniz.

2.Karar verdiniz sigara bırakılacak en kısa zamanda sigarasız sağlıklı bir hayata adım atacaksınız.Bunun için kinci adım evde bulunan çakmak,küllük ve size sigarayı hatırlatacak şeyleri ortadan kaldırın.Bunun yanı sıra sigara kokan giysilerinizi yıkayın misler gibi yumuşatıcı kokmasını sağlayın bu herkesin hoşuna gidecektir.

3.Ve müthiş kararınızı uygulamak için kendinize bir gün belirleyin yani şu gün şu tarihte sigarayı bırakacağım yeni güne sigarasız sağlıklı bir şekilde uyanacağım diyerek kendinizi motive edin ve kararınızı çevrenize ailenize bildirin.Tarih belirledikten sonra sabırlı bir şekilde o özel günü bekleyin süreyi uzun tutmayın ki kararınızı hemen uygulamaya başlayın.

4.Ailenize örnek olacağınızı düşünerek ne kadar doğru bir karar verdiğinizi düşünün.İleride çocuklarınız ve sevdiklerinizle daha sağlıklı günler geçirmenin mutluluğunu içinizde hissedin.

5.Sigara kullanan arkadaşlarınızdan bir süre uzak durmaya çalışın.İlk üç ay özellikle sigara içilen ortamlara girmekten kaçının bu davranış daha güçlü olmanızı ve daha dayanıklı olmanızı sağlayacak.

6.Sigarayı bıraktığınız tarihten itibaren kesinlikle bir nefes olsun çekmeyin bir taneden bir şey olmaz diyerek akın kararlılığınızdan vazgeçmeyin.

7.Spor yapın uzun soluklu yürüyüşlere çıkın açık  havada olması size daha iyi gelecektir.Ayrıca bol bol su için sigara aklınıza her geldiğinde ağzınıza karanfil çiğneyin ayrıca naneli sakız ve yeşil yapraklı hoş kokulu sebzeler tüketmeyi deneyin.Bu besinler ağzınızda oluşan sigaradan kalan kötü kokuların giderilmesine yardımcı olur.

8.Sigara her aklınıza geldiğinde derin derin nefes alıp vermeye çalışın ayrıca yudum yudum su için sigara isteğinizi bu şekilde giderebilirsiniz.

9.Keskin tadı olan mentollü diş macunu ile dişlerinizi uzun süreli fırçalayın.Her yemekten sonra aklınıza sigara geliyorsa özellikle bu şekilde dişlerinizi fıçalayın. Size sigarayı hatırlatan çay ve kahve gibi alışkanlıklarınız varsa azaltmaya çalışın.

10.Ve son olarak verdiğiniz kararın arkasında durun size sigara ikram eden arkadaş ve akrabalarınıza sigarayı bıraktığınızı söyleyerek ne kadar kararlı olduğunuzu belirtin.Sigarasız sağlıklı günler geçirmek için gerekiyorsa destek almaktan kaçınmayın.Kendi iradenizle bırakabilirseniz mutlaka bizimle fikirlerinizi paylaşmanızı istiyoruz.Silerin fikirleri ve önerileri diğer sigara tiryakilerine belkide kurtuluş olacaktır.

Sağlıkla güzel günlerde buluşmak üzere esen kalın.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.