Sevdiklerimizin Kıymetini Yanımızdayken Bilelim

Sevdiklerimizin Kıymetini Yanımızdayken Bilelim

İnsan arada düşünmeli sevdiklerini onlara değer vermeli kıymetlerini bilmeli. Allah’ın bize verdiği sevgi çok değerli çok kıymetli bunu hepimiz biliyoruz bu nedenle bu sevgiyi yeri geldiğinde kimseden esirgememek gerekir.İnsan sevdiğini kaybettikten sonra kıymetini anlasa ne olur önemli olan yanındayken değer bilmek kıymet göstermektir.

Genç yaşta çocukların varlığının kıymetini bilmek gerekir zamanı geldiğinde yuvadan uçup gittiklerinde kendimizi ne kadar yalnız ve kimsesiz hissedeceğiz kimbilir? Anne babamız için de aynı şey söz konusu birlikteyken sürekli didişen anneler ve kızları babalar ve oğulları gün gelip ayrı düştükleri zaman birbirlerini ne kadar arayacaklar ne kadar özleyecekler bunu en iyi ayrı kalanlar anlar.Ölüm olmadığı sürece ayrılık elbette geç kalmış sayılmazsınız sevdiklerinizin kıymetini onlar yanınızdayken onlarla birlikteyken bilmelisiniz.

Neden hep sevdiklerimizin kıymetini onları kaybettikten sonra anlaıyoruz?,
Sevdiklerimiz yanımızdayken onların kıymetini değerini bilmiyoruz malesef. Kaybettikten sonra değerleri artıyor neden kaybettiğimizde onları ne kadar çok sevdiğimiz aklımıza geliyor.Daha önce bunu böyle düşünüp bilsek sevdiklerimizle geçireceğimiz günleri değerli ve güzel geçirsek.

Kıymet bilmek için sevdiklerimizi kaybetmemiz gerekmiyor onlar yanımızdayken değerlerini bilelim sevdiklerimize sevgimizi gösterelim.Onların bizim için ne kadar değerli olduklarını kendilerine hissettirelim.

Başta ailemiz olmak üzere dostlarımız,arkadaşlarımız,sevdiğimiz herkesin değerini bilelim onlara onları ne kadar sevdiğimizi gizlemek yerine paylaşmak kendilerine söylemek en güzeli olsa gerek.Sevgimizi gizlemeyelim sevgimizi dile getirelim sevdiklerimiz yanızmızdayken onlara seni seviyorum diyelim.

Sevdiklerinizin bu sözü sizden duymalarının ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu göreceksiniz.

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.