Salgın Hastalıklardan Korunmak İçin Okunması Tavsiye Edilen Dualar Neler?

Hastalıklardan korunmak için okunacak dua.Hastalıklardan korunmak için hangi dua okunur?

Neredeyse 2 yıldır tüm Dünyayı esir alan bir salgın hastalığın pençesindeyiz malesef Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Sayfamızda okuyacağınız duaları sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz Özellikle Korona gibi bulaşıcı hastalıklardan korunmak için okunması tavsiye edilen şifa dualarından bir kaçını sizler için sayfamızda yazımızda paylaşıyoruz.

Allahümme İnni Eüzu bke minel barasi.Vel cunun vel cuzami ve seyyil eskam

Şifa duasının Anlamı;

Allah’ım! Alaca hastalığından akıl rahatsızlığından,cüzzam illetinden ve kötü hastalıklardan sana sığınırım.

Şifa ve Sağlık Duası Okunuşu:

Allahümme inni es’elüke’s-sebate fi’l-emri.Ve es’elüke ‘azimete’r-ruşdi.

Ve es’elüke şükra ni’metike ve hüsne ‘ıbadetike. Ve es’elüke Usanen sadikan ve kalben selimen.

Ve e’uzü blke mln şerri ma te’lemü Ve es’elüke min hayrı ma te’lemü Ve esteğfiruke mimma te’lemü inneke ente ‘allamü’l-ğuyub.

Şİfa ve Sağlık Duası Anlamı:

Allah’ım! Senden dinde sebat etmemi istiyorum.Senden doğrulukta kararlı olmak istiyorum. Senden nimetlerine şükretmek ve ibadetlerini en güzel biçimde yapmak istiyorum. Senden doğru söyleyen bir dil, sağlıklı ve sana teslim olan bir kalp istiyorum. Bildiğin her zararlı şeyin şerrinden sana sığmıyorum. Bildiğin her hayırlı şeyi istiyorum. Bildiğin her günah için bağışlamanı diliyorum. Sen gizli olan şeyleri çok iyi bilensin. Tirmizi,De’avat,23

Bir başka şifa ve sağlık duasının okunuşu aşağıdaki gibidir.Ayrıca bu dua Peygamber Efendimiz Sallallahü Aleyhi Vessellem’in bizzat okuduğu dua olarak tavsiye edilmiştir.

Ezhib’l be’ se Rabbin naşi esfi ve entes safi la sifae illa safauke, sifauke la yügadiru sekama.

Şifa duasının anlamı şöyledir:  Ey insanların Rabbi! Şifa ver, şifa veren sensin. Senin vereceğin şifadan gayrı başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hiç bir hastalık kalmasın.

Amin…

Rabbimiz tüm Dünyadan bu illet hastalığı kaldırsın dua ederek manevi huzura erişelim sağlıklı güzel günler geçirebilmemiz temennisiyle.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.