Sabırlı Olmak İçin Okunacak Dua

Sabır Duası Nedir Nasıl Okunur?

Sabır dilemek sabırlı olmak için başlanılan işi bitirmek için bezginlik ve bıkkınlık yaşamamak için okunması tavsiye edilen dualara örnekler.Sabır duası nedir nasıl okunur sabırlı olmak için hangi dua okunur ilk akla gelen bu soruların cevaplarını aşağıdaki dualarda bulabilirsiniz.

Ya Sabur Celle Celalühü

Bu zikri düzenli olarak okuyan kişiler Zorluk ve şiddet görmez bu zikri okuyan kişiye Allahü teala sebat eder sabır verir.Sabreder ve başladığı işi bitirir yapacağı işten bıkkınlık görmez sabreder.

Bismillahirrahmanirrahiym vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

Sabırlı olmak için okunacak bir dua örneği;

Rabbena efriğ Aleyna sabran ve sebbit ekdamena vensurna alel kavmil kafiriin.

Ey Rabbimiz Üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızın yere sağlam basmasını sağla ve kafirlere karşı bize yardımcı ol Amin.

Allah’ümme mağfirli zenbi ve ezhib ğayza kalbi ve ecirmi mineş şeytani eüzü billahis semiıl alimi mineş şeytanir racim..

Allah’ım günahımı bağışla kalbimdeki hırsı gider beni şeytandan koru Rahmeti ilahiden kovulmuş şeytandan bilen ve duyan Allah’a sığınıyorum.

Sabretmek sabırlı olmak için Peygamber Efendimizin s.a.v tavsiye ettiği dua aşağıdaki gibidir.

Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allahümme raddini bi-kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe ta’cile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu.

Sabır duasının anlamı:

Allah’ım Sana malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah’ım! hükmüne beni razı kıl, kaderimde bulunanı bana mübarek et, tehir ettiğinin acele olanını, acele ettiğinin tehirini istemeyeyim. Nefsimi isyandan mahrum kıl, teslimine yardımcı ol.

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.