Sabır ve Sükunet İçin Okunacak Dua Sabırlı Olmak İçin Mutlaka Okuyun

Sabır ve Sükunet İçin Mutlaka Bu Duayı Okumalısınız

Yaşamın zorlukları karşısında sabretmek sakinliğinizi korumak için sizi aşan konulara karışmamak ve kendinizi kötülüklerden alıkoymak için okumanızı tavsiye edeceğimiz bu dua size çok iyi gelecek.

Biz Müslümanlar başımıza gelen her sıkıntıda karşılaştığımız her zorluk karşısında Allah’a dua ederek kendimiz içine düştüğümüz zor durumlardan kurtarmak isteriz Alla’hu teladan mağfiret dilenir bizlere sabır ihsan etmesin dileriz.

Peki sabırlı ve sakin olmak için dua var mı hangi dualar bu gibi durumlar karşısında okunmalıdır.İşte size büyük etkisi olacak sabır ve sükunet için okunacak bir dua olan sabır duası!

Dünyalık işlerde ve ahiret sıkıntılarından kurtulmak için okunması gereken dua;

Hasbiyallahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül arşil azim…

Aşağıdaki zikrin çekilmesi halinde zorluklar kolayca aşılır Allahın izniyle ayrıca bu zikri çeken kişi şiddet görmez işleri rast gider en güzeli ise sabırlı ve sukünetli olur.

Ya Sabur Celle Celalühü

Sabırlı olmak için okunacak sabır duası..

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahü Aleyhi vessellemin sıkıntılı anlarda okunmasını buyurduğu dua şöyledir.

Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini.Allahümme raddini bi kadaike ve barik li fima kuddire li,hatta la uhibbe tacile ma ahhertehu ve tehira ma acceltehu.

Sabır duasının meali ise şöyledir:

Allah’ım sana malımı,dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah’ım hükmüne beni razı kıl,kaderimde bulunanı bana mübarek et,tehir ettiğinin acele olanını,acele ettiğinin tehirini istemeyeyim.Nefsimi isyandan mahrum kıl,teslimine yardımcı ol.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.