Sabır duası nedir sabırlı olmak için okunacak dua mutlaka okuyun

Sabırlı olmak çin okunacak dua örneği,Sabırlı olmak için okunması gereken kısa dualar.

Sabırlı olmak sakin olmak her şeyi göz ardı etmek olur olmaz şeyleri kafanıza takmamak istiyorsunuz fakat yapamıyorsunuz haliyle bir çok insanın sıkıntısı oldu bu sorunlar malesef yaşadığımız son günlerde.

Öyleyse her şeyi dert edip hayatı kendimize ve sevdiklerimize zindan etmektense sabırlı olmak,sakin olmak ve daha mülayim olmak için sizlerle paylaşacağım duayı okumanızı tavsiye ediyorum.Eminim ilk paylaşacağım duayı bir çoğunuz biliyor olmalısınız ben yinede tekrar etmek istedim bilmeyen kardeşlerimiz varsa onlar için faydalı bir paylaşım olması açısından.

Darlandığınız ve sıkıldığınız zaman sabırlı olmaya çalışıp başaramadığınız zaman kendinizi telkin edin ve aşağıdaki kısa duayı sürekli tekrar edin.

La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyül Aziym..

 

Yineleyin sürekli bu duayı okumaya devam edin hatta günlük hayatınıza alışkanlık haline getirin bu kısa duayı okumayı.Sabır için okunan bu duanın Türkçe anlamını merak eden kardeşlerim için hemen paylaşmak istiyorum.

Kuvvet ve güç sadece büyük ve yüce olan Allah’ın yardımı ile olur.

Her şey işiten ve size sizden çok daha yakın olan Alah’a dua ediyorsunuz. Allah nerede olursanız sizinle beraberdir..

 

Bir başka sabır duası ise şöyledir;

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) sıkıntıda olanların bunu atlatabilmeleri, sabırlı olmaları hakkında buyurdukları dua şöyledir;

Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allahümme raddini bi-kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe ta’cile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu.” Meali, “Allah’ım! Sana malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah’ım! hükmüne beni razı kıl, kaderimde bulunanı bana mübarek et, tehir ettiğinin acele olanını, acele ettiğinin tehirini istemeyeyim. Nefsimi isyandan mahrum kıl, teslimine yardımcı ol Aminn

 

 

 

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.