Sabah namazından sonra okunacak dualar ve zikirler nelerdir?

Sabah namazından sonra okunacak dualar ve zikirler nelerdir? Sabah namazından sonra okunacak dualar ve zikirler hangileri?

Bu yazımızda Sabah namazından sonra okunacak dualar ve zikirleri bulabilirsiniz. Sizler için araştırdık işte sabah namazından sonra okunacak dualar ve zikirleri yazımızda bulabilirsiniz.

Beş vakit namaz içerisinde en kıymetli en değerli namaz olarak bilinen sabah namazını kılmak özellikle erkeklerin sabah namazını cemaatle kılmasında büyük sevaplar vardır. Kim ki sabah namazını cemaatle kılar daha sonra gün ağarıncaya kadar uyumayıp gün ağardıktan sonra iki rekat duha namazı kılarsa tesbih çeker zikir ederse o kişi umre ve hac sevabı almış kadar olur.

Sabah namazından sonra okunması tavsiye edilen dua;

La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh, lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yümitü ve hüve hayyün la yemutü bi-yedihil-hayr ve hüve ala külli şey’in kadir.

Bu duayı her sabah namazından sonra on defa okumak gerekir.

Anlamı: Allah’tan başka ilah yoktur.O birdir ve O’nu eşi yoktur. Mülk O’nundur ve hamd O’nadır. Diriltir ve öldürür. O diridir, ölmez. Hayır O’nun elindedir. O her şeye muktedirdir.

Sabah namazından sonra oturduğu yerden kalkmadan yukarıdaki zikri söylerse o kişinin sevap hasenesine on hasene sevap yazılır aynı zamanda on seyyie yani günahı silinir.Gün içerinde hiçbir günah yazılmaz Allah’a şirk koşmasının dışında.

Sabah Namazını Kıldıktan Sonra Okunabilecek Dualar

Aşağıdaki duayı güneş doğmadan önce üç defa ve güneş batmadan önce üç defa okuyan kişi yalnız korkulmaya layik olan Allah’u tealadan korksun.

Bismillahillezi la yedurru”

Duası Enes bin Malik’e RA Peygamberimizin (S.A.V) öğrettiği çok tesirli bir dua:

Ayrıca yine her sabah ve her akşam okunması tavsiye edilen bir dua;

Bismillahillezi la yedurru maasmihi şeyün fil erdi vela fissemai ve hüvessemiulalim okuyan, büyücü ve zalimden emin olur.

Her gün sabah namazından sonra üç defa Sübhanallah-il azim ve bi hamdihi diyen körlük, cüzzam ve felçten korunur.

“Sübhanallahi ve bi-hamdihi sübhanallahil-azim tesbihini, sabah akşam yüz kere okuyanın günahları affolur, dertlerden kurtulur ve bir daha günah işlemekten muhafaza olunur.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.