Sabah Namazına Uyanmak İçin Okunacak Dua

Sabah Namazına Uyanmak İçin Okunacak Dua

Sabah namazı beş vakit namaz içinde en önemli olan vakitlerden biridir.Bu sebepledir ki sabah namazına kalkmak çok önemlidir.Farz bir ibadet olan sabah namazını her Müslüman yerine getirmelidir.Gerek bu Dünya hayatımız için olsun gerek ahiretimiz için faydalı olan bu farz ibadeti yerine getirmeye çalışmak zamanında kılmak her Müslüman için önemlidir.

Allah tüm kullarına sabah namazı ile birlikte bütün farz ibadetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmeyi nasip eylesin inşallah.

Sabah namazına kalkmayı kolaylaştıran dualar vardır bu dualardan bir kaç tanesini makalemizde bulabilirsiniz.Önemli olan samimiyetle kalpten isteyerek bu duaların okunması sabah namazına kalkmak için niyet edilmesi gerekir.

Uyku saatine denk geldiği için sabah namazını kılmak diğer Farz namazları kılmaktan daha ağır gelmektedir insanların nefsine bu nedenle sabah namazını vaktinde kılınmasının çok büyük önemi vardır.Sabah namazına uyanmak için yatmadan önce her türlü tedbirin alınması gerekir bunun yanı sıra okunması gereken duaların okunması da tavsiye edilir.

İlk olarak yatmadan önce Kevser süresinin okunması tavsiye edilir.Daha sonra aşağıda sizlerle paylaşacağımız duaların okunması tavsiye edilir.

Kevser Suresinin Türkçe Yazılışı ve Okunuşu aşağıdaki gibidir.

  • Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim.

İnna a’tayna ke’l-kevser.Fesalli li-Rabbike ve’nhar. İnne şani’eke huve’l-ebter

Kevser Suresinin Anlamı şöyledir;

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.

Şüphesiz biz sana Kevser’i verdik.Öyleyse Rabbin için namaz kıl ve kurban kes.Asıl sonu kesik olan, senin düşmanın (sana buğzeden)dir.

Allah ettiğiniz duaları kabul etsin. Sitemizdeki diğer dualara bakabilirsiniz. Daha çok kişiye ulaşmasını istiyorsanız sayfamızı paylaşabilirsiniz.

Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunacak Dua

Bismillahir rahmanir rahim. La tea guzuhu sinetun vela nevmun ellahumme sehhir ayni ve nevvir kalbi vedfea anniii kesratennevmi ve gilzetel gafleti.

Sabah namazına kalkmak için okunacak duanın anlamı şöyledir;

Sabah namazına kalkmak için okunacak duanın anlamı şöyledir;Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. O’nu ne uyuklama tutar ne de uyku! Allah’ım, gözümü uyanık kıl, kalbimi nurlandır, benden çok uyumayı ve gaflet ağırlığını gider! Allah cümlemize sabah namazına uyanmayı,kalkmayı nasip etsin inşallah.

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.