Peygamber Efendimizin Okuduğu Şifa Duası

Peygamber Efendimizin Okuduğu Şifa Duası Nasıl Okunur?

Dua etmek her türlü kötülüklerden dualara sığınmak biz Müslümanlar için çok kıymetlidir.Şifa için okunacak birçok ayet ve dualar vardır bu dualardan en kıymetlisi şüphesiz ki Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vessellem’in şifa duasıdır.Zor zamanlarda sıkıntılı anlarda dualara sığınmak Allah’ü tealadan şifa istemek gerekir.

Peygamber Efendimiz tarafından şifa için okunan bu duayı Türkçe Anlamı ile hastalıklara ve dermanı olmayan sıkıntılara karşı okuyabilirsiniz.Peygamber Efendimizin Okuduğu Şifa Duası nedir nasıl okunur yazımızda şifa duasının okunuşu ve manasını öğrenebilirsiniz.Bu şifa duası Peygamberimiz Hazreti Muhammed S.A.V tarafından okunmuştur.Bizde bu makalemizde sizlerle Efendimiz’in şifa duasını paylaşacağız.

Peygamber Efendimiz’in şifa duasının okunuşu şöyledir;

Ezhib’l be’se Rabbin nasi esfi ve entes’ safi la sifae illa sifauke, sifaen la yügadiru sekama

Şifa duasının Türkçe manası aşağıdaki gibidir;

Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.

Allah’ım bana vermiş olduğun bu hastalık sana şükür vesilemdir. Hiçbir kuluna dayanamayacağı yükü yüklemezsin, Bana ve ümmeti Muhammed’e de şifalar nasip eyle yarabbim.Amin..

Rabbim şifa bekleyen tüm hastalara şifa versin inşallah dua ederek Allah’ü tealadan şifa isteyen bütün Müslüman kullarına sağlık,sıhhat versin.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.