Otizm nedir Otizm belirtileri nelerdir?

 Otizme ne sebep olur, belirtileri nelerdir?

Otizme dair neler biliyorsunuz? Otizm nedir? Otizm nasıl anlaşılır? Otizm doğuştan mı olur? Otizm nedir sorusunun yanıtını merak edenler bu yazımızda kısaca Otizm nedir neden olur sorularının yanıtlarını bulabilecekler.

Otizm kişinin dış dünyadaki uyaranları algılamasını, aldığı bilgileri düzenleyip kullanılmasını etkiler.Otizm yaşam boyu süren gelişimsel bir bozukluk olarak bilinir. Otizm kaynağı psikolojik değil, nörolojik bir problemdir bir başka deyişle beynin işlev bozukluklarına bağlı olan bir sorundur. Otizmin beynin ve merkezi sinir sisteminin yapısındaki organik farklılık ya da bozukluktan kaynaklandığı düşünülmektedir.Otizmin nedeni tam olarak bilinmese de, bazı bilim adamları genetik olduğunu düşünmektedir.Otizm diğerleriyle iletişim kurmayı zorlaştıran ve engelleyen bir beyin bozukluğudur. Otizm hakkında her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Otizm Nedir?

Otizm üç yaşından önce ortaya çıkan otizm, bir ömür devam eden bir hastalık olarak bilinir.Otizm iletişimi ve etkileşimi engellediği için sosyalleşme konusunda problem yaratır. Kalıtsal bir hastalık olmasıyla birlikte kökeni tam olarak belirlenememiştir. Bazıları çoklu gen etkileşimleri nedeniyle bu rahatsızlığın oluştuğuna inanırken, mutasyon sonucu ortaya çıktığını düşünen birçok kişi de vardır.

Otizm rahatsızlığının ortaya çıkış nedeni malesef tam anlamıyla bilinmiyor. Bununla birlikte birçok neden otizm rahatsızlığın doğmasında büyük etkilidir. Otizm rahatsızlığı genel olarak doğum sonrası ve doğum öncesi bazı nedenlerin yol açtığı düşünülmekte.

Otizm belirtileri nedir? Otizm Nasıl Anlaşılır?

Sınırlı ve yinelenen davranışlar şeklinde ortaya çıkan otizm belirtileri arasında en sık görülen nedenler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

– Bireyin rutin olarak yaptığı eylemlerde aşırı ısrarcı olması,ayrıca değişikliklere karşı tepkili olması.Otizm rahatsızlığı olan kişilerin bazı eşyalara farklı amaçlar yüklemesi,devamlı olarak olmasa da sallanması,Kişinin kendi etrafında sürekli olarak dönmesi Otizm’in ana belirtileri arasında yer alır.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.