Okullar Ne Zaman Açılacak Okullarda Alınacak Önlemler Neler Olacak

Okullar Ne Zaman Açılacak Okullarda Alınacak Önlemler Neler Olacak Nasıl Tedbirler Alınacak?

Okulların ne zaman açılacağı sorusunun yanıtını merakla bekleyen öğrenciler ve veliler için gerekli açıklama yapıldı okulların açılacağı tarih belli oldu.Mart ayında Corona virüs nedeniyle kapanan okulların Ağustos ayında açılacağı açıklandı.

Okulların alınması ile birlikte alınması gereken yeni önlemlerin neler olacağı nasıl tedbirler alınarak öğrencilerin eğitimlerine devam edeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Okullar açılırsa alınması gereken önlemler neler olacak konuyla ilgili merak edilen tüm bilgileri yazımızda bulacağınızı umuyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı ile 2021 yılı eğitim ve öğretim takvimini açıkladı.Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre okullar 31 Ağustos 2020 tarihinde açılacak 18 Haziran 2021 tarihinde kapanacak.Ayrıca yapılan açıklamada ara tatil tarihleri de açıklandı buna göre 16 ile 20 kasım 2020 tarihinde birinci ara tatil olacak. 25 Ocak 5 Şubat 2021 tarihleri arasında yarı yıl tatili olacak. 12 Nisan ile 16 Nisan 2021 tarihleri arasında ikinci ara tatil yapılacak.

Okullarda alınması gereken tedbirler nasıl olacak?

Okulların açılması ile birlikte okulda mutlaka bir COVID-19’dan sorumlu okul yöneticisi bulunmalı görevlendirilmesi gerekiyor.

Okulda eğitime başlanmadan önce mutlaka okulunun bulunduğu binanın genel temizliği deterjan ve su ile yapılması gerekmektedir.

Okul içerisinde bulunması gereken malzemeler bulunmaktadır.Bu malzemeler kolonya,ateş ölçer,maske ve sıvı sabun ayrıca dezenfektan bulundurulması gerekiyor.Bunun yanı sıra kullanılan maskelerin atılması için mutlaka kapaklı çöp kutularının bulundurulması gerekiyor.

Okul içerisinde ve sınıflarda uyulması gereken mesafe 4 metrekareye bir kişi olacak şekilde öğrenci alınmalıdır bu nedenle alınması gereken kişi sayısı önceden belirlenmelidir.

Sosyal mesafe sınıf içerisinde de unutulmamalı en az 1 metre olacak şekilde düzenleme yapılmalıdır.Konuyla ilgili tüm açıklamalar daha önceden öğrenciler ve velilere yapılmalıdır.

Alınacak tüm önlemlerin sağlığımızı korumak için olduğunu unutmamalıyız  bu nedenle gerekli olan tüm kurallara uymalıyız.

 

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.