Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır?

Öğrenci Kredisi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

 

İlk olarak öğrenci kredisi nasıl alınır sorusunun yanıtını paylaşmak istiyoruz siz değerli okuyucularımızla.Üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin her ay paraya ihtiyacı olmakla birlikte , ilk Üniversiteye kayıt yaptırırken de oluşan masraflardan dolayı bir takım maddi ihtiyaçları çok fazla olmaktadır bu nedenle oldukça zorlanan öğrenciler için verilen öğrenci kredisi onlara destek olması amaçlı veriliyor.

Öğrenciler bu zorluklar karşısında ihtiyaçlarını karşılamak için kendilerine sunulan kredi gibi imkanlardan faydalanmaktadırlar.Günümüzde bankalar arası rekabetin artması nedeniyle bankalar insanlara çeşitli ödeme kolaylıkları ile birlikte kredi fırsatları sunuyor.Öğrencilere verilen krediler bu fırsatlardan birisidir.Öğrencilere kredi veren bankalar eğitime ve öğrencilere büyük katkıda bulunuyorlar.Öğrenci Kredisi almak için herhangi bir gelirinizin olmasına gerek yok.Öğrenciler bankaların istedikleri gerekli olan evrakları hazırladıktan sonra ihtiyaçlarına göre kredi alabilmektedirler.

Öğrenci Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Vardır bu şartlar nelerdir diye merak ediyorsanız hemen bu sorunun yanıtını sizlere paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle bankalardan kredi almadan önce , vade sayısı ödeyebileceğiniz ay sayısına göre belirlenmeli ve faiz oranı en uygun olan bankadan kredi ihtiyacınızı gidermeniz önem teşkil etmektedir. Bu sayede geri ödeme yaparken en uygun miktarı ödersiniz.

Öğrenci Kredisi almak için gereken şartlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
  18 yaşını tamamlamış olmak.
  Kredi Notunun yüksek olması.
  Parttime çalışılması veya staj yapılması durumunda işyerinden alınacak olan çalışma belgesi;

Öğrenci kredisi hangi bankalardan alınır;Özel Sermayeli Banka ve kuruluşlar olarak birçok banka bu imkanı öğrencilere sunuyor.

 • Bu bankaların isimleri şöyle sıralanabilir.
 • Yapı Kredi Bankası ,
 • İş Bank ,
 • Garanti Bank ,
 • Deniz Bank ve İng Bank

Bu bankalar üzerinden kredi puanı uygun olan öğrenciler 50.000 TL ye kadar öğrenci ve öğrenim kredisi alabilirler.

Ayrıca Devlet Destekli Banka ve Kuruluşlar olarak Ziraat Bankası ve Kredi Yurtlar Kurumu yani Kyk üzerinden öğrenciler eğitim kredisi alabilirler.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.