Mutluluk Veren Yiyecekler Nelerdir?

Mutluluk Veren Yiyecekler

Yaşantımız boyunca tükettiğimiz besinlerin bazılarının özelliklerinde bulunan maddeler insan vücudundaki bazı hormanların uyanmasını sağlar bu durum karşısında insan vücudunda mutluluk oluşumu sağlar bu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Mutluluk veren besinler hakkında bilgi edinmek için mutlaka makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.Mutlu olmak için sizlerle paylaşacağımız bu besinleri tüketmeniz gerekiyor.İşte merakla beklediğiniz mutluluk veren besinleri listesi;

Bazı insanlar keyifleri kaçtığı zaman nedense kendilerini yemek yemeye verirler bu şekilde mutlu olmaya çalışırlar.Bu ne kadar doğru diye soruyorsanız elbette doğru bazı besinler insan vücudunda Antidepresan özelliği sayesinde mutluluk hormonu salgılar bu sayede kişiler kendilerini çok daha iyi hissederler.

Mutluluk veren besinler nelerdir sorusunun yanıtı sizlerle.

Elbette bir çoğumuzun bildiği gibi çikolata özellikle bitter çikolata insanların mutlu olmasına katkıda bulunur.Özelikle günde bir küçük parça bitter çikolata yemek mutluluk hormonu salgılamaya yeter.

Yine harika bir besin olan muz serotonin içermektedir ara öğünlerde bir muz yemek biraz olsun mutluluk için yeterli olacaktır.

Stresten uzaklaşmak ve daha rahat olmak istiyorsanız gün içerisinde bir kaç adet badem,fındık tüketmeniz yeterli olacaktır.Özellikle gün içerisinde ara öğünlerde bir kaç parça ceviz yemek stresten kurtulmaya yardımcı olur kişinin kendini çok daha iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Yumurta hem kalsiyum yönünden çok zengin bir besin hem mutluluk hormonu salgılıyor.Gün içerisinde özellikle sabah kahvaltısında mutlaka yumurta tüketmek gerekir.Çocuklara küçüklükten yumurta yeme alışkanlığını kazandırmak gerekir.

Nefis bir meyvedir incir kurusu bir başka güzeldir yine mutlu olmak stresten uzaklaşmak istiyorsanız bir kaç adet kuru incir tüketmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Bazıları çok sevmeye bilir fakat bezelyenin mutluluk veren besinler arasında yer aldığını hatırlatmak istiyoruz.Özellikle ana öğünlerde tüketilen bezelye mutluluk hormonu salgılayan besinler arasında yer alıyor bundan sonra sevmeseniz bile azda olsa mutlaka bezelye tüketmeye çalışın mutlu olmak için yapılmayacak bir şey değil.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi muz,kuru incir gibi meyvelerin yanı sıra daha çok meyve ve sebzelerin mutlu ettiğini bilmeniz gerekiyor. Örneğin çilek ve Avakado mutluluk veren meyveler arasında yer alıyor.Sebzeler içerisinde bezelyenin yanı sıra ıspanak,karnabahar,ve yeşil yapraklı tüm sebzeler mutluluk hormonu olan serotonin salgılamaya yardım eder bu sayede mutlu olmak çok daha kolaylaşır.Kısacası mutlu olmak için bahsettiğimiz meyveler sık sık tüketmek yararınıza olacak.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.