Mutlu Olmak İçin Kendiniz Olun

Yaşamınızı başkalarını memnun etmek için onları mutlu etmek için çabalayarak geçirmekten vazgeçerek mutlu olmaya başlayabilirsiniz.Bir insan tüm yaşantısı boyunca mutlu olmayı denemek yerine başka insanları mutlu etmeyi denemişse o insan hiç mutlu olmamıştır.

Mutlu olmak için öyle herkesi mutlu etmenize gerek yok.Siz herkesi mutlu etmeye çalışırken kendi mutluluğunuzu arka plana atıyorsunuz.Başkalarını mutlu etmeye çalışmanız sonucunda tam tersine mutsuzluk nedeni olacak bir hatadır.Bunu yapmayan insan yoktur bir çoğumuz hayatımızı bu şekilde geçirmedik mi?

Hayatınıza alacağınız kişileri özenle seçmelisiniz hayatınızı zenginleştirecek kişilerle birlikte olmayı denemelisiniz.Önceliğiniz kendiniz olmalı kendinizi sevmeli mutlu olmayı hedeflemelisiniz başkalarının mutlulukları sizin mutlu olmanıza yetmeyecektir.

Mutlu olmak için illaki çok zengin olmanıza gerek yoktur.Ayrıca mutlu olmanız için bir sürü arkadaşınızın olmasınada gerek yoktur.Özellikle günümüzde sosyal medyaya yüklenen bir fotoğraf arkadaş listesinin kabarık olması sayısının bile bilinmemesi demek mutlu olmak demek değildir.

Hayatınızda sizin için değerli olan kişilerle birlikte olmak mutlu olmanızı sağlayacaktır.Mutlu olmak için abartılı şeylere ihtiyacınız yoktur.İnsan yeter ki kendini sevsin kendini tanısın mutlu olmaması için hiçbir nedeni kalmayacaktır.Sevilmek ve birilerini mutlu etmeyi istemek mutluluk nedeni değildir.

Her insan elbette fark edilmek ister dikkat çekmek gözde olmak ister fakat olmadı diye dünyanın sonu gelmez açıkcası.Başka insnaların sevgisini kazanmak için çaba sarf eden kişiler herşeyden önce kendilerini sevmeyi unuturlar kendilerini hep arka planda bırakırlar.

Etrafınızdaki kişilere ve kendinize saygı duyarak yaşamanız size yetecektir.Mutlu olmanız için gerekli olan şey budur daha fazlasına ihtiyacınız olmayacaktır.Kendinize duyduğunuz saygı çevrenizdeki insanlara da saygı duymanızı sağlayacak bu durumda mutsuz olmanız için ve mutsuz etmeniz için ortada bir neden ve sorun kalmayacak.Elbette insanları sevecek ve saygı duyacağız ama onları mutlu etmek için kendimizi mutsuzluğa sürüklememeliyiz.

Mutlu olmak için mutlu olmayı bir hedef haline getirmeten vazgeçmeniz gerekiyor.Bir çok hedefleriniz olabilir fakat bunlar sizin mutlu olmanız için gerekli olan şeyler değildir aslında.Mutluluk sadece içinizde hissettiğiniz şeydir sizin içinizdedir mutluluk.Mutlu olmanız için illaki istediğiniz bir şeylerin oluşması gerekmez.Herşeyinizin yeni olması sizi mutlu etmeye yetmez sadece biraz memnun olursunuz hepsi bu mutlu olmak için bu isteklerinizin olmasına hiç gerek yok.

Kısa süreli mutluluklar sevinçler yaşatabilir bu olan güzellikler unutmamalısınız aldığınız en güzel evin en güzel arabanın daha güzeli mutlaka vardır.Kendiniz olmak mutlu olmak için yapılacak en güzelidir.Kendiniz olun mutlu olun hem göreceksiniz çevrenizde bulunan insanlar da sizin mutluluğunuzla birlikte mutlu olacaklardır.

 

Benzer Başlıklar

One Thought to “Mutlu Olmak İçin Kendiniz Olun”

  1. Gözde

    Kendin olman yeter gerisi hikaye

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.