Mutlu Çocuk Yetiştirmek İçin Mutlu Olun

Mutlu çocuklar yetiştirmek için öyle çok şeye ihtiyacınız yok inanın.Siz mutlu olun yeter siz mutluysanız nasıl olsa yetiştirdiğiniz çocuklar da çok mutlu çocuklar olacaklardır.

Çocuğunuzu mutlu etmek istiyorsanız önce siz mutlu ve neşeli olun.Çocuğunuzla şakalaşmayı denediniz mi hiç ona yapacağınız şakalar sosyal açıdan başarılı olması için zemin hazırlamanıza yardımcı olur.

Çocuklarına şaka yapan espri yapan anne ve babalar çocuklarına şaka yaptıklarında onların yaratıcı düşüncelerini kullanmalarını sağlar ve stresle başa çıkmak için gerekli olan zemini hazırlarlar.

Çocuklara olumsuz yönde yaklaşmayın bu şekilde yaklaşılan çocuklar saldırgan çocuklar olurlar unutmayın siz ne kadar olumlu şeyler düşünürseniz çocuklar o kadar sakin ve uyumlu olurlar.

Kendinizi çocuklarınızın yerine koyun ve bırakın biraz çocuklar özgür olsunlar.

Çocuğunuzun mutlu olmasını istiyorsanız evinize eşinize evliliğinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin..

Mutlu evlerde yetişen tüm çocuklar mutlu olurlar unutmayın eşinizi asla ikinci plana atmayın.

Evinizde sürekli sorun yaşıyorsanız eşinizle didişiyorsanız bu durumda asla çocuklarınızın mutlu olmalarını beklemeyin zaten beklemeniz büyük hata olur.

Çocuklar büyüdüklerini anlasınlar kendi başlarına kendilerine sahip çıkabileceklerine inansınlar.Bırakın zamanı geldiğinde kendi kendilerine yapmaları gereken her şeyi yapsınlar.

Mutlu çocuk yetiştirmek istiyorsanız kendi ruh sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmeyin.

Eğer ruhsal açıdan sıkıntılarınızın olduğunu düşünüyorsanız zaman kaybetmeden bir uzmana giderek yardım almalısınız.Depresyon ve stres dolu anne,babalar çocuklarını mutsuz eden anne babalardır.

Anne ve babaların psikolojisi düzgün olmalı sıkıntı varsa çaresine mutlaka baktırılmalıdır.

Özellikle erkek çocuk anneleri için bir hatırlatma;

Uzmanlar anneleri erkek çocuklarına iyi davranmaları konusunda uyarıyorlar.

Unutulmaması gereken en önemli unsurlardan biri davranış bozukluklarını önlemek için annelerin çocukları ile yakın ilişkileri çok önemlidir.

Çocuklar annelerine güvenmelidirler onları her sıkıştıkları anda sığınacak en yakın liman olarak görmelidirler.

Özellikle erkek çocuklarının anneleri ile olan ilişkileri ilerideki ilişkilerini de etkilemektedir.

Anne ve babasıyla güzel uyumlu bir iletişim kuramayan çocuklar ileride ki hayatlarında aşk hayatlarında da aynı durumla karşılaşabilirler.Bu nedenle karşı cinsle olan ilişkilerinde sıkıntı yaşayabilirler.Bu nedenle çocuklara ayrı bir ilgi göstermek gerekir.Mutlu olmalarını istiyorsanız onları mutlu yetiştirmek için ilk önce siz mutlu olun eşinizle evinizle yakından ilgilenin.

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.