Mutfaktan Kızartma Kokusu Nasıl Çıkar?

Kızartma Kokusu Mutfaktan Nasıl Çıkartılır?

Özellikle hafta sonları neredeyse tüm evlerde kızarma keyfi yapılır.Lezzetinin yanı sıra etrafa yaydığı yağ kokusuyla oldukça rahatsız edici olan kızartma mutfağa sinmeden nasıl çıkartılır.Kızartma kokusunun mutfağa yayılmaması için ne yapmak gerekir?İşte biz kadınlar için çok önemli olan bir konu daha kızartma yapalım fakat mutfağımız kokmasın diyorsanız sizler için konuyla ilgili tüm püf noktaları ve yapılması gerekenleri bir araya getirmeye çalıştık.Yazımızı takip ederek mutfağınızda oluşan kızartma kokularından kolayca kurtulabilirsiniz.

Kızartma yapıldığında tüm koku malesef mutfağa yayılır. Mutfağa sinen kızartma kokusu birkaç kolay yöntemle yok edilebilirsiniz.Kızartma oldukça lezzetlidir fakat yapıldığında geride keskin bir koku bırakır.Mutfaklara sinen kızartma kokusundan sadece pencerelerinizi açarak kurtulamazsınız.Kızartma kokusundan çabucak kurtulmak için en pratik yöntemler.

Kızartma sonrası elbette pencereyi açabilir aspiratörü çalıştırabilirsiniz.Fakat bu yöntem mutfaktaki kokudan kurtulmanıza yeterli olmayabilir.Temizlik yaparken kızartma sonrası mutlaka sirke kullanmanızı tavsiye ediyorum.Ben genellikle evimin genel temizliğin de de sirke kullandığım için bu yöntemi sık sık uyguluyorum.Temizlik için kullanacağınız suyun içerisine katacağınız bir miktar sirke kötü kokuların giderilmesi için size çok yardımcı olacaktır.

Yada hoş kokulu besinlerden yardım alabilirsiniz.Örneğin fesleğen ve nane harika bir koku bırakır evinizde bunun için bir tencerenin içine biraz su koyup kaynatın.Kaynattığınız suyun içerisine nane veya fesleğen atın ve bu şekilde suyu kaynatmaya devam edin.Evinizi mis gibi kokular saracağından emin olabilirsiniz.

Mis kokulu demişken tarçın kokusunu seviyorsanız yine aynı şekilde biraz su koyduğunuz bir tencereyi ocağın üzerine koyup kaynatın.İçerisine tarçın ekleyin ve kaynatmaya devam edin suyunuz buharlaştıkça evinizi mis gibi tarçın kokusu saracaktır bu şekilde kızartma kokusu mutfağınızdan gidecektir.

Kızartma tenceresini veya tavasını limon ile ovarak yıkayın aynı şekilde ocağınızı da limon ile silebilirsiniz limonun hoş kokusu kötü kokuların giderilmesinde size çok yardımcı olacaktır.Evet hepsi bu kadar yukarıda size sunduğumuz öneriler sayesinde mutfaklardaki kötü kızartma kokusundan kolayca kurtulmanız mümkün olacaktır.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.