Mevlid Kandili Ne Zaman Hangi Gün Kutlanacak?

2019 Mevlid Kandili tarihi ne zaman?

Hazreti Muhammed Sallallahü Aleyhivessellem Efendimiz’in doğum yılı olarak bilinen Mevlid kandili 2019 yılında ne zaman idrak edilecek hangi gün kutlanacak.Konuyla ilgili merak edilen tüm soruların yanıtlarını makalemizde bulabilirsiniz.

Kandil günleri ve geceleri biz Müslümanlar ve tüm İslam alemi için büyük önem taşımakta. Mevlid kandili’de bu mübarek gecelerin en kıymetlilerinden birisi olarak bilinir.Peygamber Efendimiz’in doğumu olarak bilinen Mevlid kandili gecesinde ve gündüzünde neler yapılır nasıl ibadet edilir.

2019 Yılının son kandili Mevlid kandili 8 Kasım Cuma günü idrak edilecek.Mevlid kandilinde oruç tutmak.sadaka vermek,hastaları ziyaret etmek,sıkıntıda olan din kardeşlerine yardım etmek,Kuran’ı Kerim okumak varsa kaza namazı kılmak,Peygamber Efendimize Salatü selam getirmek yapılması gereken ve tavsiye edilen ibadetler arasında yer alır.

Yukarıda tavsiye eidlen ibadetleri yapmanın yanı sıra ayrıntılı olarak Mevlid kandili ibadetleri nelerdir?Mevlid kandilinde oruç tutulur mu sorularının yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mevlid kandilinde elbette oruç tutmak güzeldir yalnız bunun farz olduğuna dair herhangi kesin bir bilgi yoktur.Mevlid kandilinin en önemli olan ibadetlerinden birisi tesbih namazı kılmaktır.Tesbih namazı dört rekat olarak kılınır ayrıca tesbih namazının her rekatında okunan tesbih vardır her rekatta 75 defa Sübhanallâhi vel-hamdü lillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber. Ve la havle ve la kuvvete illa billahil-aliyyil-azıym denir.

Namaz dört rekata tamamlandığında toplam 300 tesbih çekilmiş olur.Tesbih namazının kılınışı ayrıntılı bir şekilde aşağıdaki linke tıklayarak bulabilirsiniz.

TESBİH NAMAZI KILINIR

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.