Mehmet Ali Erbil’in Sağlık Durumu Nasıl?

Mehmet Ali Erbil’in Sağlık Durumu Nasıl?

Eylül ayında evinde düşüp bayılan ve hastaneye kaldırılan o günden bu yana hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi gören sanatçının sevenleri sanatçının sağlık durumunu merak ediyor.Hastane yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya makalemizde yer veriyoruz.Yapılan açıklama aşağıdaki gibidir.

Bundan tam 94 gün öncesinde evinin banyosunda düşerek rahatsızlanan Mehmet Ali Erbil yıllar öncesine dayanana bir rahatsızlığı bulunuyordu kaçış sendromu denilen hastalık nedeniyle sanatçı tedavi görüyordu.

Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumuyla ilgili doktorundan beklenen açıklama yapıldı.

Ekim ayında düşme sonucu kemikleri kırılan Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırılmıştı.

Erbil’in tedavisi devam ederken eski hastalığı da nüksetti. Zor günler geçiren sanatçı durumu ağırlaşınca yoğun bakıma alındı. Mehmet Ali Erbil’in doktoru Jan Klod Kayuka, yoğun bakımda 97 günü ardında bırakan Erbil’in sağlık durumuyla ilgili açıklama yaparak, “Az da olsa yemek yiyor ama özel sıvı gıda takviyesi de yapılıyor. Her gün yatağında pasif egzersiz yaptırılıyor. Hastaneye yattığında 90 kilo civarındaydı. Şu an 75 kilolarda. 15 kilo bu süreç için büyük bir kilo kaybı sayılmaz diyerek açıklamasını bitirdi.

Sanatçıya acil şifalar diliyoruz.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.