Maden Deresi Şelalesi Karasu

Karasu Maden Deresi Şelalesi

Sakarya’da gezilecek görülecek çok güzel yerler var.Bu güzelliklerden biri olan Maden deresi şelalesinin eşsiz güzelliğini mutlaka görmelisiniz.

Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan maden deresi gezilip görülmeye değer nefis bir mesire alanı.Yemyeşil bir doğası bulunan maden deresi ulaşım kolaylığı ve yakınlığı nedeniyle çok sık tercih edilen bir yer.Özellikle hafta sonu gezilerinde piknik yapmak gezip dolaşmak mis gibi temiz hava almak istiyorsanız aileniz ile birlikte gidebileceğiniz bir yer olduğu söylenebilir.

Şu an Maden Deresi’nin bulunduğu yerde eski zamanlarda Fransızlar tarafından işletilen madenler bulunmaktaymış. Bu madenler 1914 yılında Fransızlar tarafından terk edilmiş ve bu nedenle ismi Maden Deresi olarak kalmış.İstanbul ve Ankara’ya çok yakın olan maden deresi günü birlik geziler için sıkça tercih edilen bir yer.Maden Deresi’nde dinlenmek için tesisler bulunuyor.Alabalık tesislerinde bulunan Maden Deresin’de dilerseniz karaçam ormanlarında gezinti yapabilir balık tutabilir şelale ve mağaraları gezip inceleyebilirsiniz.

Maden Deresinde ki şifalı su özellikle mide ağrıları ve hastalıklarına ayrıca sedef hastalıklarına iyi geldiği biliniyor.

Sık bir ormanlık alan içerisinde bulunan Maden Deresi derin bir vadi içerisinde akar.Maden deresinin sağ ve sol kıyılarında kestane,kayın,ve çınar ağaçları arasında patikalar bulunuyor yürüyüş yapmak için çok uygun huzur veren bir güzellik ve ortam bulunuyor.Ayrıca kayalıklar üzerinde çeşitli mağara girişleri ve gezilecek harika güzellikler bulunuyor.

Maden deresinde çocuklarınız temiz hava ve doğa ile iç içe olacak.Piknik alanları hamak ve slaıncaklar çocuk oyun parkı bulunan Maden Deresi içerisinede girebilirsiniz.Buz gibi suyu gördüğünüzde zaten girmemek için ayaklarınızı suya sokmamak için kendinizi tutamayacaksınız.

Maden deresi ne araçla girişler ücretli giderken yanınıza yiyeceğinizi almalısınız.Ayrıca su ihtiyacınızı karşılamak için bir çeşme bulunuyor siz yinede yanınıza suyunuzu alın.Alabalık tesisleri bulunan restoran da balık yiyebilirsiniz.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.