LGS Sınav Tarihi Belli Oldu mu?

2020 LGS Sınavı ne zaman yapılacak, LGS Sınav tarihi açıklandı mı? 

Öğrencilerin merakla bekledikleri LGS tarihi açıklandı.Önümüzdeki yıl yani 2020 yılında LGS sınavı 7 Haziran tarihinde yapılacak.LGS sınav tarihi ile merak edilen diğer soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS sınav tarihi 7 Haziran 2020 pazar günü olarak belirlendi.LGS Merkezi Sınav, 7 Haziran 2020 Pazar günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde yapılacak.Sınav Türkiye saatiyle birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacağı açıklandı.

LGS Sınavı toplam 75 dakika sürecek sınav iki oturum olarak düzenlenecek sınav soru sayısında herhangi bir değişiklik yapılmadığı açıklandı.

LGS sınavının ilk oturumda toplam 50 soru sorulacak bu sorular sözel alan soruları olarak belirlenecek.Sınavın ikinci bölümünde toplam 40 soru sorulması bekleniyor ikinci bölümde sorulacak 40 soru sayısal ağırlıklı olarak belirlenecek.İlk bölümde sınava giren öğrenci adaylarına 75 dakika süre tanınacak,ikinci bölüm sınavında ise öğrencilere 80 dakika süre verilecek.

Öğrenciler sınav hazırlıklarına yaz aylarında başladılar emeklerinin boşa gitmemesi için çok çalışıp girecekleri sınava en iyi şekilde hazırlanmaya devam ediyorlar.

Sınava girecek olan tüm öğrencilerimize sevgili yavrularımıza başarılar diliyoruz.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.