Lazer Epilasyonun Zararları Varmı? Nelerdir?

Lazer Epilasyonun Zararları Varmı? Nelerdir?

Tüm kadınlar hızlı bir şekilde tüylerden kurtulmak isterler bunun yanı sıra ışıl ışıl bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir.

Bunun elbette kolay ve istenilen sonucu veren bir yolu var lazer epilasyon.Peki lazer ep,lasyon yaptırmak zararlımıdır?Vücutta çıkan tüylerden lazer epilasyon yöntemiyle kurtulmak zararlımı lazer epilasyon yaptırdıktan sonra neler olur konuyla ilgili merak edilen tüm bu soruların uzmanlar tarafından verilmiş yanıtlarını makalemizde buabilirsiniz.

Lazer epilasyon nedir? Nasıl uygulanır?

Vücutta çıkan istenmeyen tüylerden kurtulmak için tüylerin köklerini inceltmek ve zayıflatmak için cildin alt kısmına lazer ışıklaeının gönderilmesine lazer epilasyon denir.

Lazer epilasyon yöntemiyle alınan tüyler bir defada işlevlerini kaybetmez bir kaç defa aynı işlemi cilde uygulamak gerekir.

Epilasyon işleminin ne kadar sürmesi gerektiğini kıl kalınlığına göre belirlenir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en yaygın yollarından bir tanesidir lazer epilasyon yöntemi özellikle son yıllarda en sık tercih edilen yöntemlerden biridir diyebiliriz.

Uzmanlar lazer epilasyonun her yıl sık sık yapılmadığı taktirde tüylerden kurtulmak için beş veya altı defa yaptırmanın çok bir zararı olacağını düşünmüyorlar.

Elbette cildin yapısı zarar verip vermeme konusunda önemli bir nokta.Cildin durumu yapılacak epilasyon işleminin nasıl uygulandığı önemli bir şekilde etki ediyor.

Lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız cildinizdeki problemlerin geçmesini beklemelisiniz.Örneğin bir sivilce veya uçuk problemi olmamalı cildinizde aksi taktirde bu gibi sıkıntıların ileride daha büyük sorunlara yol açması söz konusu olabilir.Bu nedenle ilk olarak ciltteki sivilce ve uçuk gibi problemlerin giderilmesi gerekir.Herhangi bir deri hastalığı bulunmaması gerekir.Ayrıca güneş yanıkları da olmaması gerekir.

Bu gibi sıkıntılarla karşı karşıya olan bir cilt için kesinlikle lazer epilasyon yaptırılması önerilmez.

Bu sıkıntılar dikkate alınmadığı taktirde ilerideki zamanlarda ciltte kızarıklıklar,yaralar oluşabilir ve oluşan bu yara izleri kalıcı hale gelebilir.Bu nedenle kesinlikle cildin problemsiz bir cilt olması gerekmektedir.

Lazer epilasyonun zararlı olacağı bir başka durum ise yapılacak olan işlemin doğru kişiler tarafından doğru bir şekilde yapılmasıdır.Aki taktirde ciltte sıkıntı oluşabilir.

Kalın ve ince tüyler için ışınların ciltte tutulma süresi farklıdır bunu işlemi yapan kişi ayarlamak durumundadır.

Hassas olan ciltler için lazer epilasyon yaptırmak tahrişe neden olabilir cilt üzerinde fazla ışın tutulması lekeler oluşmasına neden olur.Bu nedenle işlemin çok iyi yapılması gerekmekte.Ayrıca işlem yapılan bölgelerin üç haftaya yakın bir süre güneş görmemesi gerekir.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.