Kuru Ciltteki Lekeler İçin Leke Gideren Limon ve Bal Maskesi

Kuru Ciltteki Lekeler İçin Leke Gideren Limon ve Bal Maskesi

Kuru ciltler için leke giderici lekeleri azaltan maske önerimiz olacak sizlere.Cildi kuru ve lekeli olan kişiler mutlaka yazımızı okumalısınız.Cildinize evde uygulayacağınız bu pratik maske ve bakım önerisi ile cildiniz ışıl ışıl hem yumuşak hem lekelerden arınmış olacak.

Cildiniz kuru ve açık renkse lekeler daha belirgin olacaktır koyu renkli ciltlerdeki lekeler çok belirgin olmasa bile rahatsız eder insanı.Lekelerin oluşmasında en etkili aktör güneştir fazla güneşte kalmak güneş koruyucu krem kullanmadan güneş ışınlarına maruz kalmak ciltte oldukça rahatsız edici lekelerin oluşmasına neden olur.

Cildinizin daha sağlıklı görünmesi için cilt temizliğine önem vermelisiniz.Sağlıklı bir cilt için beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek gerekir tüm bu önerilere dikkat ettiğiniz halde cildinizde sizi rahatsız eden lekeler varsa işte size evde hazırlanan oldukça etkili maske önerileri;

Lekelerin henüz yeni oluştuğunu anladığınız anda mutlaka limon ve şeker maskesini uygulamanızı öneriyoruz.Sonrasında yine limon ile hazırlanan limonlu ballı maskeyi cildinize uygulamanızı öneriyoruz.

Size önereceğimiz maskeleri mümkünse gece uygulamaya çalışın aksi taktirde cilde uygulanan maske bakımdan sonra cilt üzerinde kalan kalıntılar güneşe çıkıldığında daha fazla lekelere neden olacaktır.

Hemen peelingi hazırlamaya geçelim öyleyse bunun için bir yemek kaşığı toz şeker ve bir yemek kaşığı su gerekli tabi ki limon bir yarım limonu sıkmanız yeterli olacaktır.

Tüm bu malzemeleri karıştırın cildinize uygulayın beş dakika bu şekilde bekletin ve cildinizi temizleyin sonucu zamanla göreceksiniz bu şekilde bir süre devam edin.Limon ve şeker maskesinin ardından bir tatlı kaşığı bal ile birlikte bir yemek kaşığı limon suyunu karıştırın cildinize sürün bu şekilde 15 dakika bekletin ılık su ile yıkayın.Havlu ile fazla bastırmadan cildinizi kurulayın.Farkı zamana bırakın bu maske ve peelingi haftada bir defa uygulamanız önerilir.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.