Kurdele Nakışı Nedir Pratik Kurdela Nakışı Nasıl Yapılır?

Kurdele Nakışı Nasıl Yapılır Pratik

Yapılışı oldukça kolay olan kurdele nakışını mutlaka denemelisiniz sevgili bayanlar.Hem çok keyifli hem çok güzel oluyor aynı zamanda kısa sürede bitiyor bu nedenle çok daha keyif alarak kurdele nakışı yapabilirsiniz.

Özellikle kızları olan annelerin çok daha fazla ilgisini çekecek bir konu ayrıca çeyiz bohçalarına koyulabilir yapılışı ilk öğrenildiğinde zor gelebilir sizlere fakat sonra göreceksiniz ki oldukça kolay bir eli işi türü.

Hemen size kendi yaptığım bir model paylaşmak istiyorum ilk acemilikler bunlar sizler ilerlettikçe daha güzel modeller yapabilir daha farklı teknikler öğrenebilirsiniz.

Bu bir havlu kenarı ilk önce modeli çiziyoruz havlunun üzerine daha sonra uygun renklerdeki kurdeleler kullanarak deseni ortaya çıkartıyoruz.

Kurdele nakışı yapmak için belirli inceliklerde saten kurdeleler gerekmektedir.Ayrıca kurdele nakışı yapmak için farklı iğneler vardır bu iğneler kullanılarak kurdele nakışını kolayca yapabilirsiniz.Bohça kenarları,havlu kenarları ayrıca seccadeler işleyebilirsiniz kurdele nakışı tekniğiyle.Rengarenk kurdelelerin kullanıldığı bu elişi türü son yıllarda çok moda çeyiz sandıklarında nişan bohçalarında çok fazla rastlayabilirsiniz kurdele nakışı modellerine.

Bu teknik kullanılarak birbirinden güzel havlu kenarları yapabilirsiniz daha sonra uçlarına uygun güpürler dikerek havlunuzu çok daha şık hale getirebilirsiniz.Kurdele nakışı tekniğiyle sehpa örtüleri,masa örtüleri,mutfak takımları yapılabilir.Biraz el becerenizin olması şart gerisini siz düşünmeyin dilerseniz kurslara gidebilir kurslarda bu güzel nakış türünü öğrenebilirsiniz.

Ben bu tekniği harika bir hocadan öğrenmiştim bir defa daha sizler aracılığıyla sevgili seher hocama teşekkür ediyorum..

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.