Koltuk Altı Kararması Nasıl Önlenir?

Koltuk Altı Neden Kararır Nasıl Önlenir?

Özellikle biz kadınlar için büyük sorunlardan birisi olan koltuk altı kararması hakkında merak ettikleriniz bilinmesi gerekenler.Koltuk altı kararması yaz aylarında kadınları fazlasıyla rahatsız eder.Bu sorunla başa çıkmak için bilinmesi gereken ve çok etkili yöntemler var.Evde kendi imkanlarınızla koltuk altı kararmasından kurtulmanız mümkün olacak.

Makalemizin devamında koltuk altı kararmasının nedenlerini ve ayrıca tedavi etme yöntemlerini öğrenebilirsiniz.Koltuk altındaki deri hassas bir yapıya sahiptir bu nedenle kolay deforme olur bu nedenle koltuk altı bakımı özenle yapılmalı kullanılan ürünler koltuk altı derisine uygun ürünler olmalı.

Koltuk altının kararmasının nedenleri şöyle sıralanabilir.Koltuk altı kararmasının nedenlerinin başında üst derinin pigmentlerinin nitelik değiştirmesi durumunda ortaya çıkmaktadır.Bu sorun vücudun başka bölgelerinde de görülebilmektedir.Yaz aylarında çok daha sık görülen bu durum koltuk altının temizlenmesi esnasında jilet kullanıyorsa pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için koltuk altını tahriş edecek kadar jiletle alınması zaman ilerledikçe koltuk altında kararmaya neden olacaktır.Koltuk altı kararması ayrıca hamilelik dönemindeki kadınlarda daha sık görülmektedir.

Koltuk altı kararması evde nasıl önlenir?

Koltuk altındaki kararmanın önlenmesi için cildin her daim temiz olmasına dikkat etmek gerekir.

Bunun dışında evde uygulanması çok kolay bir yöntem paylaşmak istiyorum sizlerle bu yöntemi haftada bir defa rahatlıkla uygulayabilirsiniz.Bunun için gerekli olan şey çok az karbonat.Uygulaması ise çok az su ile karbonatı karıştırın ve koltuk altınıza sürün bu şekilde bir süre bekleyin.

Koltuk altı kararmasına iyi gelen bir başka yöntem şeker ile zeytinyağı karışımıdır.Bu karışımı hazırlamak için bir çay bardağına bir çorba kaşığı kadar zeytinyağı koyun üzerine bir çorba kaşığı toz şeker ekleyin iyice karıştırın.

Hazırlanan bu karışımı koltuk altınıza sürün ve ovalayın.Uygulamayı banyodan sonra yaparsanız çok daha etkili olacaktır.

Cilt beyazlatıcı özelliği olduğunu bildiğimiz limon koltuk altı kararması için etkili olacak.Bunun için yapılması gereken şey duş öncesi limon ile koltuk altını ovalamak olacaktır.Limonla koltuk altını ovduktan sonra 30 dakika kadar bekletin sonra duşunuzu alın bu yöntem koltuk altınızın kararmasını önleyecektir.

Bu doğal yöntemleri deneyerek cildinizde oluşacak kötü görünümü engelleyebilirsiniz.Elbette kozmetik ürünlerde var fakat ben daha sağlıklı ve doğal yöntemler olduğu için bu yöntemleri sizlerle paylaştım umarım faydalı bilgiler edinmişsinizdir.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.