Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir Kiraz Sapı Çayı Nasıl Hazırlanır?

Kiraz Sapının Faydaları Kiraz Sapı Çayı Nasıl Hazırlanır?Kiraz Sapı Çayı Nelere İyi Gelir?

Yaz aylarının en güzel ve en sevilen meyvesi olan kiraz sapının ne kadar faydası olduğunu bilseydiniz kesinlikle yediğiniz kirazların saplarını atmazdınız.Kiraz sapının faydalarını öğrendikten sonra kiraz saplarını biriktirmeye başladım diyebilirim özellikle kiraz sapı ile hazırlanan çayın faydalarından bahsedeceğimiz makalemiz size konuyla ilgili gereken bilgileri verecektir.

İlk olarak bayanlara müjde vermek istiyorum kiraz sapı kilo vermeye yardımcı oluyor bu nedenle bayanlar tarafından sıkça tercih ediliyor.Kiraz sapı ayrıca kadınların regl günlerinde çektikleri sıkıntılara iyi geliyor ağrıları giderici özelliği bulunuyor.Kirazın insan vücuduna faydası olduğu kadar kiraz sapının faydaları da bitmiyor yukarıda da okuduğunuz gibi.

Tekrar kiraz sapının faydalarına geçmek istiyorum dolaşım sistemini direk etkileme özelliği bulunan kiraz sapı vücutta su birikimini dengeliyor bu sayede ödem attırma özelliği de bulunuyor.Kiraz sapı ile hazırlanan çayın vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olduğu da bilinen gerçeklerden bir tanesi.

Cildin taze kalmasını sağlayan kiraz sapı ciltteki donuk görünümün gitmesine yardımcı olur cildin çok daha canlı ve taze görünmesine yardımcı olur.

Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin alımını sağlayan kiraz sapı içerisinde bol miktarda vitamin barındırmaktadır.

Kiraz sapını güzel kurutmak gerekiyor aksi taktirde bozulma olasılığı çok yüksektir.Bu nedenle kiraz saplarının güneş alan bir yerde iyice kuruması sağlanır.

Saklama koşullarına gelince tüm bayanlar bilir ki en iyi saklama yöntemi bu gibi besinlerde kavanoz dur. Güzelce kuruyan kiraz saplarını bir kavanoz içerisine koyup kapağını sıkıca kapatmak iyi bir muhafaza için yeterli olacaktır.Makalemizde okuduğunuz gibi özellikle bayanlar için inanılmaz şifalı bir meyve olan kiraz ve kiraz sapının faydalarını öğrendik.Kiraz sapı çayını hazırlamak oldukça basit kaynamış su içerisine bir tutam atacağınız kiraz saplarını kaynatılması gerekmiyor yok bu şekilde sıcak suyun içerisinde beş dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Sağlık dolu şifalı günler dileriz.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.