Kimyasal Ürün Kullanmadan Temizlik Nasıl Yapılır?

Kimyasal Ürün Kullanmadan Nasıl Temizlik Yapılır?

Mutfak ve banyoda evimizin her köşesinde kullandığımız tüm deterjanların hemen hemen hepsinde kimyasal bulunmakta.Evimizi temiz tutalım hijyen kurallarına dikkat edelim derken sağlığımızdan oluyoruz farkında değiliz.Ev temizliği yapmak için kullanılan temizlik malzemeleri içerisinde birçok kimyasal maddeler içeriyor.Bu nedenle temizlik yaparken dikkat edilmesi gereken en küçük ayrıntıları göz önünde bulundurun kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını düşünerek temizlik malzemesi seçerken çok dikkatli davranın.

Evde kendiniz temizlik malzemelerinizi hazırlayabilirsiniz doğal ürünler kullanarak evde temizlik malzemeleri hazırlayabilirsiniz.

Evde kötü kokuları gidermek için en büyük ve en doğal yardımımız sirke olmalı.Evin farklı köşelerine sinen kokulardan kurtulmak için sirke kullanın bunun için yapmanız gereken şey koku olan bölümlere bir kap içerisine koyacağınız sirkeyi yerleştirin ve bekletin gün boyunca bekleyen sirkenin evinizdeki kötü kokuları çekeceğini göreceksiniz.

Yine sirke kullanarak sebzelerinizi yıkayabilirsiniz bakterilerden bu şekilde kolayca kurtulabilirsiniz.Sirke kullanarak yeşil yapraklı sebzelerinizi temizleyebilirsiniz.Yıkanması zor olan yeşil yapraklı sebzeleri sirkeli suya ıslatın daha sonra güzelce durulayın.

Sirke her derde deva diye boşuna dememişler akın sirke ev temizliğinde başka nerelerde kullanılıyor.

Ben ev temizliğinde sirkenin gücüne inananlardanım diyebilirim.Ev silerken kullandığım suyun içerisine sirke koyarım gayet güzel temizleniyor minik bu sayede doğal bir ürün kullanarak ev temizliğimi yapabiliyorum.Ayrıca koltuk,halı silerken yine suyunuza sirke katın doğal temizliğin farkını sizde fark edeceksiniz.

Bulaşık makinesinde çamaşır makinesinde kısacası ben her yerde sirke kullanıyorum.Su ısıtıcılarını sirke ile temizlemeyi deneyin mutlaka.Kaynatılan sirkeyi gece boyunca ısıtıcının içerisinde bekletin daha sonra güzelce durulayın göreceksiniz kireç kalıntıları kalmamış olacak.Ayrıca mutfak tahtalarınızı sirkeli su ile temizlemeyi unutmayın. Mutfak tahtasını kesinlikle deterjan kullanarak temizlemeyin üzerinde kalan deterjan kalıntıları doğradığınız sebze ve meyvelerden bizlere geçebilir.

Lavabo temizliği için karbonat kullanabilirsiniz.Lavabo ve tezgahın üzerine karbonat serpin daha sonra limon ile ovun göreceksiniz tezgah ve lavabo nasıl ışıl ışıl olacak.Ayrıca sirkeden bahsetmişken bulaşık makinesinde limon kullanabilirsiniz.Kaşık çatal koyulan bölüme kalan yarım limonlardan yerleştirin kaşık çatalların temizliğine ve mis gibi kokusuna sizde şaşıracaksınız.Evde balık yapmak istiyorsanız limon ile ellerinizi ovun balık kokusundan bu şekilde kurtulabilirsiniz.Temizlik yaparken doğal ürünlerden faydalanarak gönül rahatlığıyla temizlik yapabilirsiniz.

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.