Kenzul Arş Duası Nedir? Neden Okunur?

Kenzul Arş Duası Nedir? Nasıl Okunur?

Müslüman insanlar için duanın dua etmenin önemi büyüktür.Dualar içerisinde önemli ve çok kıymetli dualar vardır bu dualardan bir tanesi Kenzül Arş duasıdır. Kenzül Arş duasının fazileti çok büyüktür bu nedenle çok özel ve kıymetli bir duadır. Kenzül Arş duası güzel dileklerin olması için okunması tavsiye edilen bir duadır.Tüm istek ve dilekler için okunan Kenzül Arş duası etkisi çok büyük bir duadır.

Kenzül arş duası her türlü istek ve dilek için okunabilir bu nedenle en etkili hacet ve dilek duası olarak bilinir. Bu duayı eğer ki başkası için yapacaksanız niyet kısmında duayı yapacağınız kişinin ismini ve dileklerini dile getirmeniz gerekir.

Kenzül Arş duasına Allah’ın güzel isimlerinin eklenmesinin faziletini arttırdığını söyleyen Peygamber Efendimiz Hazreti muhammed S.A.V.aynı zamanda ayetel kursi’nin de duaya eklenmesinin gücünü arttırdığını söylemiştir.

Kenzül Arş Duası Nasıl Okunmalı;

Kenzül dua olarak da adlandırılan bu dua belirli ritüellere uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Öncelikle dua olduğu için abdest alma zorunluluğu olmamakla birlikte abdest alarak okumak daha doğru olacaktır. Ardından kıbleye dönülerek adım adım dua tamamlanmalıdır. Duanın yapılacağı en uygun zaman dilimi sabah seher vaktidir. Kenzül Arş duasını okumaya başlamadan önce niyet etmek gerekir.Niyet ettikten sonra duayı okumaya başlayabilirsiniz.

Kenzül Arş Duası okumak için Tıklayınız

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.