Kendiniz Olmaktan Vazgeçmeyin Kendinizi Önemseyin

Kendinizi önemseyin ne kadar değerli olduğunuzu kendinize hissettirin.Bunu sizin için başkalarının yapmasını beklemeyin.Bu hayatta en son beklemeniz gereken şey olsa gerek birilerinin sizin ne kadar önemli ve değerli olduğunuzu söylemesi.

Kendinizden vazgeçmeyin diyorum fakat bu sakın yanlış anlaşılmasın.Kendinizden vazgeçmeyin derken bırakın eşinizi çocuklarınızı sadece kendinizi düşünün demiyorum elbette.Siz kendinizi düşüneceksiniz ki çocuklarınız için çok daha iyi şeyler yapabilesiniz.Eşinize çok daha iyi davranabilesiniz.

Kendinize katkıda bulunmak istiyorsanız başarılı olmak istiyorsanız insanlar ile olan ilişkilerinizde daha sevecen daha affedici ve güler yüzlü olmayı deneyin.Böyle davranmak sizi motive edecek karşınızdaki insanların size olan hayranlıklarını bir kat daha arttıracaktır.

Beklemenin artık gereği yok bunca yıl kendinize önem vermediniz kendinizi düşünmediniz ne oldu çok mu güzel çok mu iyi oldu her şey elbette hayır dediğinizi duyar gibi oluyorum.Bu nedenle artık dönüşüm başlasın kendinize değer verin kendinizi önemseyin bu hayat içerisinde ne kadar başarılı olduğunuzu düşünün.

Allah’ın size vermiş olduğu tüm nimetleri en güzel şekilde kullanmayı öğrenin gerek ibadetlerinizde gerek çocuklarınıza olan davranışlarınızda bu nimetlerden yaralanmayı ihmal etmeyin.Unutmayın sizin kendinize vereceğiniz değer ailenize vereceğiniz değer anlamına gelmektedir.

Siz kendinizi ne kadar iyi hissederseniz eşiniz ve çocuklarınız da kendilerini iyi hissedeceklerdir.Hedefleriniz varsa mutlaka hedeflerinizi ön planda tutmayı öğrenin okuyun sürekli bilgilerinizi tazeleyin kendinizi geliştirmek için çaba sarf edin.Yapmak istediklerinizi yaparken anlamını öğrenerek yapın neden ne için yapmanız gerektiğini bilirseniz çok daha inançlı olursunuz inanmak demek başarmak demektir bu nedenle daha fazla başarılı olursunuz.

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.