Kendini Değerli Hissetmenin Yolu

Kendinizi iyi hissetmek için ne kadar değerli olduğunuzu tek olduğunuzu sizin gibi bir başkası olmadığına kendinizi inandırmanız gerekiyor.

Başka türlü düşündüğünüz zaman mutlu olmak için ne kadar çaba sarf ederseniz edin bunu başarmanız mümkün olmayacaktır kendinizi değerli hissetmek için ilk önce buna kendiniz inanmalısınız.

Mutluluk kimsenin kapısını öyle her gün çalmıyor malesef .Mutlu olmak için inanmak çaba sarf etmek gerekiyor yaşantınız içerisinde elbette büyük sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz önemli olan bu sıkıntıları çok fazla zarar görmeden ve çevrenize zarar vermeden atlatabilmek kendine güvenen ve kendini seven insanların yapacağı en doğru şeydir.

Kendinizi olumsuz duygulardan alı koymalısınız karamsar ve kötümser düşünerek hayatı hem kendinize hem çevrenizdeki insanlara zehir etmekten vazgeçmek zorundasınız. Çevrenizdeki insanlar aileniz eşiniz ve çocuklarınız sizi bu şekilde öz güvenli gördüklerinde kendinize olan öz saygınızı gördüklerine zaten size karşı inanılmaz bir hayranlıkla ve sevgiyle yaklaşacaklardır.

Kısacası kendinize öz saygı hissetmelisiniz bu durumda kendinizi çok daha hissedeceksiniz ve daha mutlu olacaksınız sıkıntılı ve stresli zamanlardan daha kolay kurtulacaksınız.Hayata bakış açınız değişecek yaşam enerjiniz birden bire yükselecek bir sorun vardır mutlaka hayatınızda sizin farkında olmadığınız birçok sorunun kısa sürede çözüldüğünü göreceksiniz.Farkında olmadığınız birçok sorunun kendiliğinden çözüme ulaştığını fark edeceksiniz.

Unutmamalısınız siz tek siniz kendinizi sevmelisiniz siz kendinizi sevmezseniz başkalarından sizi sevmesini beklemeniz yanlış olur.Kendinizi sevmelisiniz değerli olduğunuzu bilip bunu çevrenizdeki insanlara belli etmelisiniz.Kendini seven kişiler kendileri ile barışık kişilerdir.

Hangi konuda olursa olsun kendilerine karşı her zaman olumlu tutum içerisindeki insanlar kendilerini sevme düzeyi yüksek olan insanlardır.Kendileri seven insanlar her insan gibi kendilerinin de iyi şeyleri hak ettikleri konusunda ısrarcı olurlar ve her zaman en iyisini hak ettiklerini düşünürler.

Asla kendilerinden ve kişisel değerlerindne şüphe duymayan kişiler kendilerini seven kişilerdir.

Kendileri sevilmeye layik olarak gören kişilerin suçluluk duyguları düşük kişilerdir kendilerine karşı her zaman anlayışlıdırlar.Öz yeterlilik düzeyi yüksek olan insanlar kendilerine her konuda güvenir yaptıkları ve başladıkları her işte kendilerini yeterli görürler.

Çaba sarf ettikleri her işi başaracaklarına inanırlar her zorlukla başa çıkacaklarını düşünürler ve bu gibi durumlarda kendilerini güçlü hissederler. Kendilerini başladıkları veya başlamaya niyet ettikleri her işte yetenekli başarılı ve becerikli oldukları konusunda inandırırlar ve kendileri her konuda başarılı hissederler.Demek her işi başarmanın sırrı başarılı olacağına inanmak tan geçiyor.Başarmak için mutlaka kişinin kendine inanması ve başaracağını düşünmesi gerekir.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.