Karanfil Suyu Zayıflatır mı?

Karanfil suyu ile zayıflamak mümkün mü

Zayıflamak için bir çok yöntem denemenize rağmen kilo veremiyorsanız mutlaka karanfil suyu içmeyi denemelisiniz.Karanfil hoş kokulu bir baharat olarak tanımlanabilir.Suyun içerisine atacağınız karanfil zayıflamak için etkili oluyor.

Metabolizmayı hızlandıran hazırlanması oldukça basit olan karanfil  suyu kilo vermek isteyenlerin imdadına koşuyor.Yedi gün boyunca karanfil suyunu hazırlanıp içilirse zayıflamak mümkün olabilir.Karanfil özellikle ağız kokusu için oldukça etkilidir ağızda oluşan kötü kokuları gidermeye yardımcı olan karanfilin ayrıca mikrop temizleme özelliği de vardır.

Kilo vermeye yardımcı olan karanfil suyu nasıl hazırlanır?Karanfil suyu hazırlamak için gerekli olan malzemeler neler hep birlikte öğrenelim.

Karanfil suyu için gerekli olan malzemeler?

Bir adet çubuk tarçın Bir yemek kaşığı kadar karanfil,iki su bardağı su,bir yemek kaşığı zencefil kökü.

Zayıflamak için etkili olan karanfil suyunun hazırlanışı;

Bir demliğin içerisine ilk olarak çubuk tarçını koyun üzerine kök zencefili de koyduktan sonra iki su bardağı suyu üzerine koyun.

Zencefil kökü ile çubuk tarçın ve karanfili demlik içine koyun. Ardından 2 su bardağı kadar içme suyu koyup demlenmesini sağlayın. Demlenen bu karışımı her sabah ve akşam öğünlerinden 30 dakika önce bu sayede fazla kilo alınmasını sağlayan bir çok zararlı besini tüketmekten alıkoyar.

Ayrıca karanfil suyunu başka bir şekilde de hazırlanabilir.Bunun için gerekli olan malzemeler bir su bardağı içme suyu ile 5 yada 6 adet kurutulmuş karanfildir.Karanfil suyunu hazırlamak için suyun içerisine atacağınız karanfilleri ekleyin yarım saat beklettiğiniz suyu için.

Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan karanfil suyu açlık hissi vermez tok tutar Metabolizmayı hareketlendiren ve açlık hissettirmeyen karanfilli su kürünü tüketirken zararlı beslenme alışkanlıklarından da uzak durmalısınız.

Karanfilin Faydaları Nelerdir?

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.