Kalça Sıkılaştırmak İçin Evde Yapılacak Kolay Egzersiz Hareketleri Resimli

Kalça Sıkılaştırmak İçin Evde Yapılacak Kolay Egzersiz Hareketleri Resimli Anlatım

Evde kaldığımız şu son günlerde elbette sıkılıyor ve geleceğimiz hakkında endişeler duyuyoruz.Bir nebze olsun bu düşüncelerden kurtulmak için evde spor yapmayı ihmal etmeyin özellikle kalça probleminiz varsa aşağıda sizler için hazırlanan hareketleri gün içerisinde sırasıyla uygulayabilirsiniz bu şekilde biraz olsun kafanız da dağılacaktır.Bu zorunlu süreci bir fırsat olarak düşünün ve kendinize daha iyi hissetmek için elinize geçen bu fırsatı kaçırmayın derim 🙂

Kalça sıkılaştırmak için evde yapılacak kolay egzersiz hareketleri

Bu hareketi düzenli olarak vücudunuza uyguladığınız da etkisini kısa sürede fark edeceksiniz. Hip Lift hareketi dizler bükülerek sırt üstü uzanılarak yapılan bir harekettir.Hemen hareketi uygulamaya geçelim ne dersiniz ilk olarak yukarıda söylediğimiz gibi sırt üstü uzanın dizlerinizi bükün bu şekilde bir bacağınızı yukarıya doğru uzatın bu hareketi uygularken karın kaslarınızın sıkı olduğundan emin olun ki hareket etkisini daha iyi göstersin. Hareketi onlu olarak 3 set halinde her iki bacağınıza uygulayın.

Hip Lift hareketinin resimli görünümü;

Geriye tekme atma hareketi yine kalça hareketleri içinde en etkili olan harekettir.Bu hareketi uygulayabilmek için dizlerinizin üzerinde durun ellerinizi omuz hizasında açın ve yere koyun.Bu şekilde sabit kalın geriye doğru tekmeler atın her iki bacağınıza bu hareketi sırasıyla uygulayın.Üç set halinde yirmili olarak hareketi tamamlayın yapabilirsiniz sayıyı arttırabilirsiniz.

Resimde gördüğünüz gibi geriye tekme hareketini dilerseniz plates lastiği ile yapabilirsiniz.

Yine oldukça etkili bir hareket Squat bu hareketi uygularken ayaklarınız omuz genişliğinde açık olmalı.Ellerinizi ön kısma doğru yere paralel şekilde koyun kalça ve karın kaslarınızı sıkın bu pozisyonda geriye doğru çömelip kalkın.

Bu üç etkili hareket dışında daha fazla hareket yapmak isterseniz sizler için hazırlanan diğer konulara da göz atabilirsiniz.Hareketlerin sayıları sınırlı değildir kendi isteğinize göre arttırabilirsiniz dilerseniz yapamıyorsanız ilk etapta hareketlerin sayılarını düşürebilirsiniz.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.