Kalça Eritmek İçin Evde Yapılabilecek Kolay Egzersizler

Kalça Eritmek İçin Evde Yapılabilecek Kolay Egzersiz Hareketleri resimli

Fazla kilonuz olmamasına rağmen kalçalarınızın büyüklüğünden rahatsız oluyorsanız sizlerle paylaşacağımız kalça eritme hareketlerini sırasıyla ve düzenli aralıklarla uygulayın.Spor yapmak süreklilik isteyen bir uğraştır bu nedenle spor yapmayı alışkanlık haline getirmeye çalışın.Gün içerisinde size en uygun zaman spor yapmak için ideal zamandır.Aşağıda resimli olarak da anlatmaya çalıştığımız hareketleri düzenli olarak yapın zaman geçtikçe vücudunuzdaki değişimin farkına varacaksınız.İşte kalça eritmek için evde yapılabilecek kolay egzersiz hareketleri;

Kalça eritmek için ilk hareketimiz Lunge

Bu hareketi yapmak için ilk olarak bacaklarınızı omuz genişliğinde açın bu arada belinizi dik tutmaya özen gösterin.Sonra ellerinizi belinize koyun bacağınız biriyle ileriye doğru kocaman bir adım atın diğer bacağınızı bükerek dizinizi yere değdirip tekrar aynı pozisyonunuza geri dönün. Hareketi onlu olarak 3 set halinde her iki bacağınızda tekrarlamayı unutmayın.

Side hip raises

Hareketi yapmak için yere sırt üstü uzanın ve tüm vücudunuzu düz bir şekle getirdikten sonra dirseğinizin üzerinde yana doğru dönün. Üstte kalan kolunuzu kalçanızın üzerine koyun. Dirseğinizden ve ayaklarınızdan destek olarak bacaklarınızı ve kalçanızı yukarıya doğru kaldırıp indirin. Hareketi onlu olarak 3 set halinde her iki bacağınızda tekrarlamayı unutmayın.

Standing Side Kick

En etkili hareketlerden bir tanesi diyebiliriz bu harekete.İlk olarak bacaklarınızı kalçanın genişliğinde açın ve sağ bacağınızı kalçanızdan mümkün olduğunca yana doğru açın ve tekrar geriye aynı pozisyonunuza gelin. Bu hareketi on beşerli 3 set halinde yapabilirsiniz ayrıca her iki bacağınızda tekrarlamayı unutmayınız.

Raise

Alt karın kaslarınızı çalıştırmak için oldukça etkili bir hareket.Özellikle alt karın kaslarını çalıştırıyor leg raise hareketini yapmak için yere sırt üstü uzanın. Her iki bacağınızı birleştirerek ikisini birlikte yukarı doğru kaldırıp indirin. Bu hareketi onlu olarak uygulayın diğer hareketlerde olduğu gibi 3 set halinde tekrar edin.

Flutter kicks

Yine harika bir hareket özellikle alt karın kaslarını çalıştıran flutter kick hareketi için sırt üstü dirseklerin üstünde uzanarak hareketi yapmaya hazırlanın. Bacaklarınızı düz tutarak yerden bir karış mesafeye teker teker indirip kaldırın. Yine bu hareketi yirmili olarak 3 set halinde tekrar edin.

Kalça eritmek için evde kendi imkanlarınızla yapacağınız birbirinden etkili hareketleri sizlerle paylaştık.Sıkı bir şekilde uygularsanız kısa süre içerisinde istediğiniz kalçalara sahip olabilirsiniz.Azim her şeyden önde gelir pes etmeyin başarılı olmak için süreklilik önemlidir.Spor dolu sağlıklı günler dileriz.

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.