Helal Rızık ve Bereket İçin Okunacak Dua

Helal rızık ve bereket duası nasıl okunur?

Çalışmak kadar güzel ne olabilir bu dünyada kendi geçimini sağlamak için bir insan mutlaka çalışmalı.Ayrıca Alesinin geçimini de sağlamak durumunda olan insanlar çalışmalı mutlaka geçimlerini sağlamalıdır Ailesinin.Kimseye muhtaç olmadan kendi hayatını sürdürmesi için çalışması gerekir bu dinimize göre bir görev bir vazifedir.Çalışan kişi ailesinin geçimini sağlayan kişi bu davranışıyla ibadet etmiş sayılır.Kazancın en hayırlısı en bereketli alın teri ile kazanılan çaba sarf edilerek kazanılan kazançtır.İnsanlar için kendi çabalarından kendi çalışmalarından daha bereketli bir şey yoktur.

Bu nedenle kazancının helal olması için bereketli olması için çaba sarf etmek çok çalışmak kazancını hakkıyla alın teriyle hak etmek gerekir.

Helal rızık için kazancımızın bereketli olması için okunması tavsiye edilen dua.Allah C.C. Kuran’ı Kerim’de okunması için şöyle bir dua göndermiştir.

Varzukna ve ente hayrur razikin.

Ey Allahım Bizi Rızıklandır.Sen rızıklandıranların en hayırlısısın.Maide süresi 5/ 114.ayet

Helal rızık için okunması tavsiye edilen bir başka kısa dua şöyledir.Bu duayı Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahü aleyhivessellem Hz.Ali’ye öğretmiştir.

Allahümmekfini  bi helalike an haramik,ve ağnini bi fazlike ammen sivak.

Duanın anlamı şöyledir;

Allahım Bana helal rızık nasip ederek haramlardan koru lütfunla

Allah cümlemize helal rızık bereketli kazançlar versin inşallah.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.