Hastalıklar İçin Hastalara Okunacak Şifa Duaları

Hastalıklar İçin Hastalara Okunacak Şifa Duaları Şifa Duası Nedir?

Hastalıklar için hasta kişiler için okunması tavsiye edilen en etkili mucize dualar.Hasta kişinin şifa bulması için okunması tavsiye edilen dualar.

Hastalıklar karşısında Allah’a yalvarıp dua ederek hasta kişinin şifa bulması için dua etmek gerekir.Hastalıklar için hasta kişilere okunacak şifa duaları vardır bu duaları araştırdık sizler için bir araya getirdik.Şifa ayetleri,şifa duaları hastalıklar karşısında okunacak dualar ve ayetler.
Hasta kişiye hangi dualar okumak gerekir,bulaşıcı hastalıklardan virüslerden korunmak için okunacak dualar nelerdir bu gibi sıkıntılı durumlarda okunacak dualar nelerdir?

Peygamber Efendimiz Hasta Olduğunda Okunan Dua

Duanın Türkçe Okunuşu: Bismillahi arkıyke min kulli şeyin yu’zike min şerri kulli nefsin ev aynin hasidin, Allahu yeşfike bismillahi arkıyke.

Duanın Anlamı:

Allah’ın ismiyle seni rahatsız eden her şeyden sana okurum. Her nefsin veya hasetçi her gözün şerrinden Allah sana şifa versin. Allah’ın adıyla sana okurum. derdi.

(Müslim, Selam 40)

Ya Hayy Celle Celalühü;

Diriliği sonsuz olan,her şeye hayat ve can veren Allah-ü Teala.Gerçek hayat sahibi olan.
Bu ism-i Şerif her gün her namazdan sonra  Ya Hayy celle celalühü diye okumayı adet edip devam eden kimse kalbinde hayatı maneviye başlar Allah’ın izniyle inşallah.Allah’ın bu ismi şerifininher gün (324) defa okunması gerekir.

Şifa Duası Türkçe Okunuşu:

Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame

Şifa Duasının Anlamı:

Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.