Hastalık İçin Okunacak En Etkili Dualar Nelerdir?Hastaların Şifa Bulması İçin Hangi Dua Okunur?Hastalara Mucize Şifa duası

Hastalık İçin Okunacak En Etkili Dualar Nelerdir?Hastaların Şifa Bulması İçin Hangi Dua Okunur?Hastalara Mucize Şifa duası Nasıl Okunur?

Hastalar için okunması tavsiye edilen şifa ayetleri vardır bu ayetlerden en kıymetli olanları araştırdık sizler için derledik sayfamızda paylaşıyoruz.Ayrıca hastalara ve hastalıklara okunan dualar,çekilen tesbihler Alla’hın Şafi ismi şerif gibi kıymetli isimler vardır bu kısa tesbihler ve kısa şifa ayetlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Allah tüm hastalara şafi isminin yüzü suyu hürmetine şifa versin inşallah.

Allah’u teala verdiği tüm hastaların şifasını vermiştir şifa vermediği hiç bir hastalığı yaratmamıştır hadisi şerifinden de anlaşıldığı gibi Allah tüm hastalıkların şifasını elbette vermiştir.

Şifa ayetlerini okuyarak Allah’tan medet umarak ondan şifa isteyerek canı gönülden temiz kalp ile yapılan her dua Allah katında kabul olur.

En Kıymetli Şifa Duası; Türkçe Okunuşu

Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.

Anlamı

Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi vessellem’in HZ.Aişe’ye şifa için okumasını tavsiye ettiği dua aşağıdaki gibidir.

Hz. Aişe’den -radıyallahu anh- rivayete göre Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz kendisine bir hastanın şifa bulması için dua talebedildiği zaman:

 

Şifa Duasının Türkçe Okunuşu

Bismillahi turbetu ardina ve rîkatu ba’dina yüşfe sakimuna bi-izni rabbina.

Şifa duasının anlamı

Allah’ın adıyla duaya başlarım. Bizim yerimizin toprağı ve birimizin tükürüğü vesilesiyle Allah’ın izniyle hastamız şifa bulur.

Hastalık, öfke, nefret, kıskançlık, korku içimizde öldürücü bir zehir oluşturur.

Hastalara okunacak şifa duası;

Allahümme salli ala Seyyidina Muhammedin tıb-bi’1-kulubü ve devaiha, ve afiyet’eli’bdani ve şifaiha ve nûri’l-ebsari ve zıyaiha.

Duanın anlamı;

Allahım! Kalblerin tıbbi ve şifası olan, bedenlerin afiyeti ve şifası olan, gözlerin nur ve ziyası olan efendimiz Muhammed (S.A.S.)’e rahmet et.

Sağlık ve Şifa İçin okunacak dua

Allahümme inni es’elükes-sebate fil-emri ve es’elü azimete’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra ni’metike ve husne’ıbadetike. Ve es’elüke lisanen sadikan ve kalben selimen. Ve e’uzü bike min şerri mata lemü. Ve es’elüke min hayri ma ta’lemü. Ve estağfiruke mimma ta’lemü. İnneke ente’allamü’l-guyub.

Şifa dusının anlamı:

Allah’ım! Senden dinde sebat etmeyi istiyorum ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum.

Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğrilikten uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınıyorum.

Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum. Şüphesiz Sen gayıpları bilensin.Amin

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.