Hamilelik Döneminde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hamilelik döneminde daha bir özen gösterilmesi gereken cildiniz için bakım önerileri nasıl olmalı cilt bakımı bu dönem içerisinde nasıl yapılır makalemizde bu soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.Gebelik dönemini sağlıklı bir şekilde geçirmek isteyen tüm anne adayları için hazırladığımız yazımızda bu soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Anne adayları hamilelik döneminde kadınlar her konuda hassas olurlar bu nedenle kullandıkları cilt bakım ürünleri de özel olmalı kafalarında her hangi bir soru işareti bulunmamalı.Bu nedenle hamilelik döneminde doğal cilt bakım ürünleri kullanmaya özen göstermek gerekir her hangi kimyasal ürün kesinlikle kullanılmamalıdır.

Cilt bakımı dendiğinde çok özen gösteren kadınlar için hamilelik döneminde cilt bakımı ile ilgili önemli ayrıntılar hakkında bilgi.

Hamilelik döneminde ve sonrasında yaşanan hormonal değişiklikler nedeniyle hassas ve duyarlı olur.Hamilelik döneminde yaşanan cilt sorunlarının en başında yüzde sivilce oluşumu kızarıklık çok daha fazla hassasiyet durumudur.Kimyasal madde kullanılmadan dermatoloji uzmanının anne adaylarına tavsiye edeceği şekilde bakım uygulamak önemlidir.

Cilt renginde koyulaşma sık sık görülen bir durumdur gebelik döneminde görülen cilt renginin koyulaşması normal bir durumdur.

Hamilelik döneminde cilt hassasiyeti artar bu nedenle ciltte lekelenmeler çok sık görünür bu nedenle özellikle dışarı çıkarken mutlaka kimyasal içeriği olmayan güneş koruyucu kremler sürülmelidir.

Hamilelik döneminde saçlar daha sağlıklı görülmektedir bu nedenle her hangi bir kimyasal bakım uygulanmaması gerekir.Saç rengi değişikliği gibi boya işlemlerinden bu döneminde uzak durmak gerekir.

Kilo artışı nedeniyle özellikle tırnaklarda batma görülebilir ayrıca el tırnaklarında kırılmalar da sık görülen sorunlar arasında yer alır.Bu nedenle hamilelik döneminde mutlaka doğal ürün kullanarak tırnak bakımları yapılmalıdır.

Hamilelik döneminde çok daha fazla terleyen anne adayları her gün duş almaları gerekebilir bu nedenle sık banyoya giren anne adayları banyoda çok uzun süre kalmamalıdır.Banyo yaparken her ihtimaller göz önünde bulundurulmalı banyo kapısını açık bırakmak gerekir.

Hamilelik döneminde özellikle ilk üç ay cilt sorunları çok daha az görülür görülmüş olsa dahi kimyasal ürünün kullanmadan cilt bakımı yapılmalıdır.Anne adayları hamilelik dönemleri sırasında kendilerine ve bebeklerine zarar verecek ürünleri kullanmaktan kaçınmalıdır.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.