Gripten Kurtulmanın En Kolay Yolları Neler?

Gripten Kurtulmanın En Kolay Yolları Neler?

 

Sonbaharın gelmesiyle birlikte soğuk algınlığı ve grip sıkça rastladığımız hastalıkların başında geliyor.Toplu taşıma araçları kullanan kişiler kalabalık ortamlarda çalışan kişiler okula giden öğrenciler bulaşıcı olan gripten nasıl korunmalılar.Gribe yakalandıklarını düşündükleri andan itibaren en kolay ve hızlı şekilde gripten nasıl kurtulabilirler.İşte gripten çabucak kurtulmak için gerekli öneriler.

Gripten korunmak elbette önemli fakat grip olduktan sonrası da önemli ne kadar çabuk atlatırsanız gribi o kadar iyi olur elbette.

Gripten korunmak için yapılması gerekenlerin başında elbette temizlik geliyor başta gelen ilk kural gripten korunmak için özellikle eller sık sık sabunlanmalı mecbur kalmadıkça hasta kişilerle yakın olmaktan kaçınmak gerekir.C vitamini içeren meyve ve sebzeleri sık tüketmek gerekir.Ayrıca bol sıvı tüketilmeli özellikle meyve suları gribe yakalanmadan önce içilmeli ki bağışıklık sistemi güçlensin.

Gripten korumak için ayrıca sık sık temiz havaya çıkıp yürüyüş yapmak öneriliyor.Spor yapmak gripten korunmak için gerekli.Gribe yakalandığınızı düşünelim hemen kurtulmak için dikkat etmeniz gereken şeyler var mutlaka bu detayları okuyup hayata geçirmelisiniz aksi taktirde grip süreciniz uzayacaktır.

Şiddetli grip değilseniz kendiniz tedavi yollarını deneyin evde nane limon hazırlayın taze sıkılmış meyve suları içmeye özen gösterin mümkünse dinlenin temizliğinize dikkat edin bulunduğunuz ortamı sık sık havalandırın.

Eğer doktora gitmişseniz mutlaka tedavi yöntemlerini doktorunuzun önerdiği şekilde uygulayın.Grip olduktan sonra en iyi tedavi yöntemi dinlenmektir bun sakın unutmayın.Fırsat buldukça istirahat edin nefes açıcı spreyler kullanın boğazınızı rahatlatacak bal ve limon karışımı hazırlayın düzenli olarak kullanın.

Uyku düzeninize dikkat edin eksik yada çok fazla uyumayın.Özellikle çocuklarda uyku esnasında hücrelerin yenilendiğini unutmayın eğer çocuğunuz gripse mutlaka onun dinlenmesini sağlayın.
Beslenme düzeninize yukarıda belirttiğimiz gibi çok dikkat edin. C vitamini vücudun savunma sistemini güçlendirir ayrıca yeşil yapraklı sebzeleri sık sık tüketmek de yarar vardır.Çocuklarınızı temizlik konusunda daha sık uyarın hasta oldukları zaman dinlenmelerini sağlayın hasta olarak okula göndermeyin hem kendileri dinlenemeyecek hem sınıftaki arkadaşlarına hastalık bulaştıracaktır.Bu nedenle en sağlıklı davranış evde dinlenmesi gribi atlatmasıdır.

Kendiniz için de bu belirttiğimiz geçerli mümkünse dinlenin tokalaşmaktan kaçının evinizi ve bulunduğunuz ortamı sık sık havalandırın ki başkalarını da hastalıkla karşı karşıya getirmeyin.Kış aylarında önemli olan iyi beslenme,temizlik ve düzenli uykudur bu önemli ayrıntılara dikkat edilirse yakalanılan hastalıklardan enfeksiyonlardan ok daha çabuk kurtulmak mümkün olur.

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.