Göz Seyirmesi Nedir, Neden Olur,Nasıl Geçer?

İstem dışı göz kasılmasına verilen isimdir göz seyirmesi.Pek çok insan göz seyirmesi şikayeti ile mutlaka hayatının bir döneminde karşı karşıya kalmıştır.

Göz seyirmesinin başlıca nedeninin aşırı yorgunluk ve uykusuzluk olduğunu akıllardan çıkartmamak gerekir..Ayrıca mevsim geçişlerinde alerjik faktörler nedeniyle de gözde seyirme görülebilir.

Göz kasları istem dışı hareket eder özellikle üst göz kapağında görülen bir rahatsızlıktır.Bazı durumlarda göz seyirmesi çok uzun sürmez bir kaç dakika sonra kendiliğinden geçebilir.

Fakat ciddi durumlarda uzun süre devam edebilir.

Uzun süreli göz seyirmeleri kesinlikle ihmal edilecek bir durum değildir.
Bu gibi sıkıntı ile karşı karşıya kalındığı zaman vakit kaybetmeden bir göz doktoruna başvurulması gerekiyor.

Göz seyirmesinin uzun sürmesinin nedeni araştırılmalı altında yatan rahatsızlık ve sorun ne ise mutlaka uzman doktor tarafından öğrenilmelidir.

Göz seyirmesine neden olan bazı önemli hususlar.Aşırı kahve tüketimi asitli içecekler tüketilmesi.Ayrıca stres,yorgunluk,uykusuzluk çabuk geçen göz seyirmesinin başlıca nedenidir.

Bazı durumlarda vitamin eksikliği nedeniyle de göz seyirmesi görülebilr. Bu gibi bir sorun olup olmadığını anlamak için sabah yapılması gereken tahliller vardır.Aç karnına bir dahiliye uzmanına giderek yaptıracağınız testler hangi vitaminin eksik olup olmadığını anlamak için yaptırılmalıdır.Doktorun şikayetleriniz üzerine yaptıracağı testler sonucunda size uygun olan ilaç tedavisine başlayacaktır.İlaç kullanımı sonrasında şikayetleriniz azalacaktır.

Göz seyirmesi şikayetiniz varsa mutlaka ilk yapmanız gereken şey bir göz doktoruna danışmak olmalıdır.Kısa süreli göz seyirmeleri zaten sizi rahatsız etmeden geçecektir bu gibi durumları büyütmemek gerekir.Aşırı stres ve yorgunluktan uzak durarak göz seyirmesi şikayetlerini azaltabilirsiniz.

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.