Göz Altımdaki Kırışıklıklardan Nasıl Kurtulurum? Göz Altı Kırışıklıklarına Karşı Etkili Doğal Yöntemler

Göz Altımdaki Kırışıklıklardan Nasıl Kurtulurum? Göz Altı Kırışıklıklarına Karşı Etkili Doğal Yöntemler Nelerdir?

Göz altlarında kırışıklıklar oluşmaya başladı ve siz birden bire telaşlandınız sakın abartmayın sakin olun. Elbette bunun olması çok doğal zaman ilerledikçe cildimizdeki bu değişikliklerin oluşması fakat yinede erken yaşa kırışık oluşumunu önlemek için evde doğal yöntemler uyanabilir.

Göz altı morlukları biz kadınların ortak derdi! Göz altındaki koyu halkalar yüzümüzün daha yaşlı görünmesine ve yüz hatlarımızın daha yorgun durmasına neden oluyor bu durum da mutsuz olmamıza neden oluyor. Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Meydana Gelir, Nasıl Giderilir konuyla ilgili merak ettiğiniz tüm bu soruları yanıtları yazımızda.

Özellikle ilerleyen yaşlarda oluşur göz altı kırışıklıkları ayrıca cilt yapısıyla büyük oranda ilişkisi var kuru ciltler yağlı ciltlere oranla çok daha erken kırışıklık gösterebilir.

Göz altı kırışıklıklarının oluşma nedenleri arasında genetik faktörlerin ve cilt yapısının dışında stres zor yaşam şartları düzensiz beslenme dengesiz uyuma gibi sorunlar kırışık oluşmasında başlıca etkenlerdir.

Sözü daha fazla uzatmak ve sizi sıkmak istemiyorum göz altlarında oluşan kırışık ve kaz ayaklarına etkili olacak birebir bir denenmiş tecrübe edilmiş yöntemleri makalemizde bulabilirsiniz.

İlk olarak yaş maya ile hazırlanan doğal maske tarifin vermek istiyoruz sizlere bu yöntem kadınlar tarafından oldukça fazla denenmiş ve sonuçları genelde olumlu olmuş bir yöntem.

Yaş maya ile hazırlanan göz altı maskesi

Maya ile hazırlanan karışım için bir çay kaşığı kadar yaş maya gerekiyor mayanın üzerine yie 1 çay kaşığı kadar süt ekleyin ve son olarak 1 çay kaşığı bal hepsini karıştırın haftanın 3 günü göz altlarınıza bu karışımı uygulayın kısa sürede farkı hemen fark edeceksiniz.

Göz çevresi için doğal bakım maskeleri uygulamak istiyorsanız işte sizlere oldukça etkili kırışık ve morlukların oluşumunu azaltacak evde doğal bakım maskeleri tarifleri;

Göz altları için çiğ patatesin ne kadar etkili olduğunu bir çoğumuz biliriz gözaltı şişkinlikleri için patates veya yeşil çay denemelisiniz.

Yapmanız gereken şey iki dilim çiğ patates veya demlenmiş 2 poşet çayı gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Göz kenarların da oluşan kaz ayakları için ballı göz maskesini denemelisiniz.

Bu maskeyi hazırlamak için bir yemek kaşığı bala ihtiyacınız olacak balın üzerine yarım portakal ezilmiş olmalı portakal karıştırın bu malzemeleri göz altlarınıza kaz ayaklarının bulunduğu bölgelere sürün.Maskeyi göz çevrenizde 20 dakika kadar bekletin hafta iki defa uygulamanız yeterli olacaktır.20 Dakikanın sonunda gözlerinizden maskeyi silin ılık ve bol su ile durulamayı unutmayın.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.