Gece Yemek Yemenin Zararları Nelerdir?

Gece Yemek Yemenin Zararları Nelerdir?

Gece yemek yemeyi önlemek için önemli tavsiyeler! Geceleyin oldukça yavaşlayan insan metabolizması uyurken çok daha az çalışır bu nedenle gece yatmadan önce yenen besinleri eritmesi zorlaşır.Vücutta yakılamayan besinler sonucu kilo almak kaçınılmaz bir durum olur.

Metabolizmayı çalıştırmak için özellikle sabahları ilk uyandığınız zaman bir bardak normal sıcaklıkta su için daha sonra bir bardak soğuk su için bu şekilde metabolizmanın çalışması sağlanır.Bol çeşitli bir kahvaltı menüsü hazırlayın kendinize tek yönlü beslenme yine metabolizmanın hızını düşürür ve az çalışmasına neden olur bu durum ister istemez kilo alınmasına neden olur.

Özellikle geceleri acıkan hatta uykudan uyanıp bir şeyler atıştırmayı seven biriyseniz mutlaka sizinle paylaşacağımız önerilerden yararlanacaksınız.Akşam yatmadan önce belirli bir saatte yeme içmeyi kesmeniz gerekir.Her akşam özellikle yatmadan önce bol miktarda su içmeye çalışın su içmek sizi hem tok tutmaya yardımcı olacak hem açlık hissi vermeyecektir ayrıca kalori almamış olacaksınız bu durumda gece çok daha iyi uyursunuz.

Akşam yemeğinden sonra kuruyemiş yemeniz halinde gece atıştırmaların dan kurtulabilirsiniz.Yediğiniz kuruyemiş sizi tok tutacak ve gece acıkma gibi bir his duymayacaksınız.Bu durumda kalkıp bir şeyler atıştırma ihtiyacı hissetmezsiniz.

Özellikle akşam yemeklerini çok yağlı ve ağır türden tercih etmeyin.Daha çok zeytinyağlı yemekler tüketin zeytinyağlı yemeklerin sindirimi çok daha kolay olur bu sayede kilo alma sıkıntısı yaşamazsınız.Gece acıktığınızı hissettiğiniz zaman kan şekeriniz düşmüş olabilir bunu dengelemek için bir şeyler atıştırmak yerine meyve yemelisiniz.Meyve yiyerek daha ağır ve kalorili yemekler yemenizi engelleyecektir.

Yapmanız gereken bir başka şey beyninizi şu düşünceyi yerleştirmek olacak ben gece yemek yemek istemiyorum bu durumda kalkıp gece yemek yemekten kendinizi alıkoymalısınız.Aksi taktirde her acıktığınızda kalkıp bir şeyler atıştırırsanız bu sizde bir alışkanlık haline gelecektir daha sonra bu durumun önüne geçmeniz çok daha zor olabilir.Siz siz olun kilo almak istemiyorsanız gece küçük kaçamaklar yapmaktan bir an önce uzaklaşın.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.