Evde Yapılacak Spor Hareketleri Evde Spor Nasıl Yapılır?

Evde Nasıl Spor Yapılır Evde Yapılabilen Spor Hareketleri Nelerdir Resimleri?

Evde kaldığımız şu son günlerde sizlerde benim gibi nasıl spor yapacağınız konusunu sıkça araştırıyor olmalısınız sizler için evde yapılabilen spor hareketlerinden bazılarını resimli olarak paylaşmak istiyorum.Düzenli olarak evde bu hareketleri uygulayabilirseniz evde kaldığınız günler içinde kilo alma kaygınız olmayacaktır.

Evde kalıp kilo almamak için aşağıdaki hareketleri düzenli olarak yapmaya çalışın günün size uygun olan her hangi bir saatinde evinizde bu hareketleri tekrarlayabilirsiniz.

Evde yapılabilecek spor egzersizleri

Plank adı verilen bu hareket karın kaslarınızı güçlendirmek için oldukça etkili bir harekettir.Hareketi yapmak biraz zor gelebilir ilk zamanlarda ama gün geçtikçe daha rahat yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

Plank hareketini yapmak için tüm vücudunuz düz olmalı yere yüzükoyun uzanın dirseklerin üzerine kalkın bu şekilde 30 saniye bekleyin.3 Set halinde hareketi tekrarlayabilirsiniz.

Alt karın kaslarınızı çalıştırmak için leg raise adı verilen hareketi uygulamak gerekiyor.Bu hareketi yapmak için sırt üzeri uzanmanız gerekiyor bacaklarınızı birleştirin iki bacağı aynı anda yukarı aşağı kaldırıp indirin bu şekilde 10 tekrar yapın yine 3 set olarak hareketi tamamlayın.

Alt karın kasınızı çalıştırmak için yapmanız tavsiye edilen hareketin adı flutter kicks bu hareketi yapmak için sırt üzeri dirseklerin üzerine uzanın bacaklarınızı düz şekilde yerden kısa mesafeye aralıklı olarak tek tek indirin kaldırın.3 Set halinde tekrar edin 1 set 20 olacak.

Karın egzersizi denildiği zaman ilk akla gelen hareketlerden birisi olan yarım mekik hareketi.Bu hareketi yapmak için yine sırt üstü yere uzanın dirsekleri kırın ellerinizi başınızın kenarlarına koyun bu şekilde vücudunuzu yukarı aşağı kaldırıp  indirin. Onlu olarak 3 set halinde yarım mekik hareketini uygulayın.

Kalça Sıkılaştırmak İçin Evde Yapılabilecek Kolay Egzersizler nelerdir resimli anlatım;

Daha sıkı kalçalar için yapılacak hareketlerin en önemlilerinden biri olan Hip Lift hareketi ni yapmak ilk olarak sırt üstü uzanın ve dizlerinizi bükün bacağınızın birini ileriye doğru uzatın bu arada karın kaslarınızı sıkın kalçanızı havaya kaldırın.Bir kaç saniye bu pozisyonda kalın onlu olarak 3 set halinde hareketi tamamlayabilirsiniz.

Yine sıkı ve dik kalçalar için yapılacak bir hareket geriye doğru tekme atmak bu hareketi yapmak için dizlerin üzerinde durun elleri omuz genişliğinde açın bu şekilde geriye doğru tekme atın.

Yine bu hareketi 3 set halinde on beşerli olarak uygulayın.

 

Ve daha sıkı bir kalça için yapılacak hareketlerin sonuncusu Squat bu hareketi yapmak için ilk olarak ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve ellerinizi öne doğru yere paralel şekilde uzatın. kalçanızı ve karnınızı sıkın kalçayı geriye atın bu şekilde çömelip kalkın Karnınızı ve kalçanızı sıkarak kalçanızı geriye doğru atarak çömelip kalkın.Yine 3 set halinde uygulanacak bir hareket sayısını kendiniz ayarlayabilirsiniz dilerseniz 20 tekrar dilerseniz 30 tekrar daha sonra ikinci sete geçebilirsiniz bu şekilde 3 seti tamamlayabilirsiniz.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.