Evde Kedi Beslemek Caiz midir?

Evde Kedi Beslemek Caiz midir?

Çocukların hayvan sevgisinin gelişmesi için onların hayvanlarla iç içe olmalarını sağlamak gerekir.Çocuğunuz evde bir kedi beslemek istiyor olabilir ve siz böyle bir durum içerisinde kaldığınızda acaba evde kedi beslemek günah mıdır, caiz midir gibi soruları kendinize sorabilir ve bu soruların yanıtlarını aramak için araştırma yapabilirsiniz.

Bu soru benim aklıma nereden takıldı diye merak edenler olursa elbette küçük oğlumun evde kedi besleme merakından dolayı aklıma takıldı.Oğluma söz vermeden önce hemen bir araştırma yapmak istedim ve yaptığım araştırmanın sonucunu sitemde paylaşmanın faydalı olacağını düşünerek bu konu başlığını buldum.

Evde Kedi Beslemek Caiz midir? sorusunun yanıtını merak edenler ve doğru bilgi edinmek isteyenler gerekli olan bilgiyi  sayfamızda bulabilirler.

Kediyi aç bırakmamak ve eziyet etmemek şartı sadece çocuklar seviyor istiyorlar diye ile evde kedi beslemek günah mı?

Dinimizde beslenmesi caiz olan bir havandır kedi.Peygamber Efendimiz kedi hakkında şöyle buyurmuştur.
O pis değildir.Sizin etrafınızda dolaşanlardan biridir. Ebu Davud

Yalnız dikkat edilmesi gereken şey kedinin aç bırakılmaması eziyet edilmemesidir.Bu nedenle evde herhangi bir hayvan veya kedi beslemeyi düşünüyorsanız mutlaka onun her ihtiyacını karşılamak durumundasınız.Evde bir başına aç ve susuz bırakmamalı evde beslenen kediye eziyet edilmemelidir.

Kedi pis bir hayvan değildir evde kedi beslemek caiz midir sorusunun bir diğer yanıtı ise şöyle.Kedinin gezdiği yerlerde namaz kılınabilir.Peygamber Efendimiz kedinin pis bir hayvan olmadığını buyurmuştur.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahü aleyhi Vessellem Efendimizin de bir kedisi varmış.Kısacası evde kedi beslemenin dinimiz açısından her hangi bir zararı bulunmuyor.Çocuklar istiyorsa ve bu durumdan çok memnun olacaklarsa sizin için eve bir kedi almanın her hangi bir zararı olmayacaktır 🙂

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.