Evde Karınca Neden Olur Karıncadan Nasıl Kurtuluruz?

Evde Karınca Neden Olur Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtuluruz?

Her ne kadar zararsız olduğunu düşünsek de evdeki karıncalardan kurtulmak isteriz.Mutfakta,banyoda hatta benim evimin salonunda dahi karınca var elbette zararsızlar fakat yinede insan istemiyor her yerde dolaşan karıncaları görmek.

Evde karınca olmasının nedenleri arasında nemli ortam olması olabilir karıncalar nemli ortamlarda yaşamayı severler.Ayrıca evde karınca olmasına evinizde yetiştirdiğiniz bitkiler neden olabilirler.Karıncaların özellikle mutfakta olmasının nedenlerinin başında mutfağa dökülen kırıntılar neden olur.Ben çok denedim fakat nedense yinede bu konuda başarılı olamadım bu nedenle konuyu araştırdım hem sizler için hem kendim için gerekli olan bilgileri edinmeye çalıştım umarım başarılı olmuşumdur.

Bu nedenle özellikle mutfağın temiz olması yerlerde ve mutfak tezgahında kırıntıların olmaması gerekir.Yerlerde yiyecek kırıntıları olması engellenmeli mutfak her daim temiz olmalı şekerli yiyecek artıkları yerlerde olmamalı aksi taktirde karınca olmasını engellemek güçleşir.

Karıncaların sevmedikleri bir şey vardır ki bunu bende sık sık uyguluyorum sirke evet yanlış okumuyorsunuz sirke ile temizlik yaparsanız bir nebze olsun rahat edebilirsiniz.

Ayrıca bir sprey şişesi ayarlayıp içerisine sirke koyun birde limon suyu ilave edin bu karışımı gün içerisinde bir defa karıncaların çıktıkları ortamlara sıkın.Zaman geçtikçe karıncaların o ortamdan uzaklaştıklarını göreceksiniz.

Bir başka doğal yöntem önermek istiyorum sizlere tarçın kokusunu hemen hemen herkes sever fakat bu kokudan umut ediyoruz ki karıncalar hoşlanmayacaklardır.

Tarçını nasıl kullanacaksınız hemen kısaca anlatmak istiyorum.bir çay kaşığı tarçının üzerine bir çay bardağı kadar su ilave edin ve iyice karıştırın.

Hazırladığınız bu karışıma pamuğu batırın tarçın karışımı ile hazırladığınız suya batırılan pamuğu karıncaların geldikleri yere koyun.Bir süre sonra karıncalardan kurtulan ihtimaliniz çok yüksek.

Bu önerilerin yanı sıra karınca gelen yerlere evde bulunan doğal bir çok ürün kullanabilirsiniz.
Kırmızı biber olur mu hiç demeyin diğer önerilerden çare bulamazsanız mutlaka deneyin.

Defne yaprağı yine karınca gelen yerlere koyarsanız etkili olacaktır.
Sarımsak sağlık açısından çok önemli etkileri olan sarımsağın karıncalardan kurtulmak için de kullanıldığını bilmenizde yarar var.

Kısacası kırıntılardan uzak temiz ve hijyen koşullarına uygun bir ev ortamında karınca oluşması mümkün değil gibi görünüyor.Fakat yinede etkili olmadığını görüyorsanız bu yöntemleri denemenizde yarar var en azından doğal yöntemler.Kimyasal ilaçları kullanmaya gerek kalmadan karıncalardan kurtulmak mümkün olur inşallah.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.